Jak můžete začít vydělávat peníze na tvorbě kvalitního obsahu na vašem blogu?

David Groh
David Groh
9 minut čtení
Proč je blogování stále důležité? Odpovíme vám.
DIGIZÍN - Digitální magazín, vzdělávání, služby

Hledáte způsoby, jak můžete vydělat peníze na tvorbě vlastního blogu? Během několika let internet změnil způsob, jakým lidé přijímají informace. Zatímco zpočátku byl internet zaměřen na akademiky, dnes je to nejdůležitější technologie v naší společnosti plná konzumního obsahu.

Se zrodem různých oblastí využití internetu, včetně blogování, se stal tento prostor méně zaměřený na akademickou oblast a začal být více o běžném člověku. Obsah blogů umožňuje konzumentům číst osobní znalosti, zkušenosti a názory lidí z různých oborů a odvětví, které nikde jinde, než na internetovém blogu nenajdou.

Blogování demokratizovalo zveřejňování obsahu, takže pokud máte to správné nadšení a dobré připojení k internetu, můžete vaše myšlenky volně sdílet se světem – a možná na tom vydělávat i celkem zajímavé peníze.

A i když je to všechno na první pohled skvělé, pravdou je, že pokud chcete vaše blogování zpeněžit, musíte zvážit a udělat řadu věcí.

Publikování skvělého obsahu je klíčové, to je zcela zásadní podmínka. Musíte publikovat obsah, který přinese lidem užitnou hodnotu v podobě vzdělávání nebo v podobě pobavení. Budete ale muset myslet na věci, jako je správný název domény vašeho blogu, správný redakční systém pro váš blog, budete muset vymyslet, jak se zalíbit vyhledávačům s řádně provedeným SEO, jak se prosadit i na sociálních sítích, abyste přitáhli pozornost od tohoto publika a další a další věci budete muset zvážit a udělat. Je toho opravdu mnoho.

V tomto článku se podělím o základních 5 tipů, jak spustit blog a vydělat nějaké peníze na vašem dlouhodobém blogování.

Tip 1 – Získejte skvělé jméno vaší domény

Co je to CMS – Content Management System – redakční systém pro správu obsahu?
DIGIZÍN – Digitální magazín, vzdělávání, služby

Začněme názvem vaší domény. Věřte tomu nebo ne, výběr skvělého názvu domény pro váš blog může mít obrovský dopad na úspěch vašeho blogu. Nákup skvělého názvu domény poskytuje dobrý první dojem, vytváří pozici vaší značky, poskytuje marketingové kontaktní body a přináší další výhody.

Bohužel, jak už to tak bývá, kvalitní a dobře zapamatovatelné názvy domén jsou v dnešní době téměř vyprodané, minimálně ty s koncovkou CZ. Proto zvažte třeba jinou koncovku, například .INFO

Doména není něco, co lze snadno upravovat, takže má smysl o ní hodně přemýšlet, než si ji koupíte. Zamyslete se nad dlouhodobými následky názvu vaší domény, kterou si vyberete. Změna domény po založení vaší značky je noční můra a mohla by vás stát cenné hodnocení u vyhledávačů (v SEO), ale i u lidí, pokud už si na vaši stávající doménu navyknou.

Hledat volné domény můžete například v nástroji u doménového registrátora WEDOS.

TIP 2 – Než se pustíte do tvorby a psaní blogu, dobře si rozmyslete, co můžete nabídnout!

Sociální síť TikTok nově prodlužuje délku popisu u nahraných video příspěvků.
DIGIZÍN – Digitální magazín, vzdělávání, služby

Rozhodněte se, jaké můžete vědomosti, znalosti a schopnosti prodat, abyste vydělali peníze na vašem blogu. Existuje mnoho různých způsobů, jak můžete na psaní zajímavého obsahu vydělat peníze. Faktory, jako je styl vašeho blogu, témata a obory a také čtenářská komunita, kterou vaše blogování přitahuje ovlivní, jak se rozhodnete váš blog zpeněžit.

Zde je vypsaných několik způsobů, jak můžete zpeněžit váš blog a psaní poutavého obsahu:

 • Affiliate marketing
 • Placené recenze nebo sponzorované příspěvky
 • Prodej digitálních produktů, jako jsou elektronické knihy, kurzy, webináře
 • Nabídka online poradenství v určitém oboru
 • Nabídka dalších digitálních služeb
 • Přímé reklamy, ať již pomocí Adsense, Sklik nebo pomocí samotného prodeje reklamního prostoru. Přemýšlejte o tom, jak můžete přidat hodnotu případnému inzerentovi, nezobrazujte na vašem webu jen tak nějaké nahodilé reklamy. Pokud chcete na vašem blogu vydělávat peníze, musíte s vašimi obchodními partnery v oblasti reklamy, inzerce, propagace a PR jednat strategicky.

TIP 3 – Vytvářejte pouze zajímavý a hodnotný obsah.

proč je blogování stále důležité
DIGIZÍN – Digitální magazín a služby

Další zásadní věcí, kterou je třeba zvážit, je váš skutečný obsah blogu. Pokud na vašem webu nemáte zajímavý obsah, pravděpodobně velmi rychle ztratíte návštěvníky webu a celkovou návštěvnost.

Musíte si také zavést pravidelný kalendář publikování obsahu a být opravdu důslední. Vytvoření obsahové strategie je to, co odděluje skvělé blogy od těch průměrných. Zde je pro připomenutí 5 kroků k vytvoření základní strategie obsahu blogu, která vám také pomůže vydělávat peníze na vašem blogování.

 • Definujte a ujasněte si, jaké jsou vaše cíle.
 • Proveďte průzkum cílového trhu. Kdo četl váš blog v minulosti? Jaký typ lidí se zdá, že se nejvíce zajímá o váš obsah?
 • Vymyslete seznam nápadů na témata blogu a najděte vhodná klíčová slova, na která chcete cílit. K tomu vám může pomoci naše analýza klíčových slov.
 • Vytvořte si redakční publikační kalendář pro vaše pravidelné publikování.
 • Vytvářejte úžasný obsah a propagujte jej na správných místech, vy vyhledávačích, na sociálních sítích, v e-mailingu, a podobně!

TIP 4 – Získávejte e-mailové adresy těch lidí, které váš blog přitahuje.

Chcete si vytvořit vlastní podcast?
DIGIZÍN – Digitální magazín, vzdělávání, služby

Jakmile si vytvoříte konzistentní plán publikování, dalším krokem k vydělávání peněz na vašem blogu je zachycení e-mailů návštěvníků vašeho blogu. Můžete to udělat vytvořením toho, co je známé jako magnet. Obvykle se jedná o lákavou pozornost, jako je například stažení elektronické knihy nebo PDF, kterou darujete zdarma výměnou za e-mailovou adresu návštěvníka webu.

Tyto magnety se dají na internetových stránkách celkem snadno nastavit. Jakmile máte vytvořeného lead-magnet (pro generování leadů), je to už jen třeba otázka vytvoření vyskakovacího okna pro váš web, které nabídne odměnu výměnou za e-mailovou adresu.
Budete si také muset založit účet u poskytovatele emailových služeb, jako je třeba Mailchimp, SmartEmailing, Active Campaign nebo v případě systému WordPress vyzkoušejte přímo plugin MailPoet. Tyto služby vám pomohou se sběrem emailových adres a stanou se databází pro váš mailing list.

A pokud nevíte jak rozjet úspěšný email marketing, kontaktujte nás, rádi vám poradíme. Kontakt je 737 444 661 nebo email: info@digizin.cz

TIP 5 – Odesílejte správně navržené e-maily uživatelům, kteří vám poskytli e-mailovou adresu.

DIGIZÍN - Digitální magazín, vzdělávání, služby
DIGIZÍN – Digitální magazín, vzdělávání, služby

Jakmile si vytvoříte mailing list fanoušků blogu, dalším krokem k vydělávání peněz na vašem blogu je zasílání prodejních e-mailů přímo na lidi z vašeho mailing seznamu. Toto je nejlepší strategie pro propagaci vašich přidružených odkazů, digitálních produktů, kurzů a čehokoliv dalšího, co můžete nabídnout a co vám pomůže zpeněžit váš blog.

Psaní prodejních e-mailů, které konvertují, je umění a ve srovnání s psaním na blog je to úplně jiný styl psaní. Pokud nemáte dobré obchodní dovednosti, je nejlepší svěřit tento úkol copywriterovi, který má zkušenosti s e-mailovým marketingem, aby vám dal ty nejlepší šance na vydělávání peněz.

A co si můžete dnes odnést – krátké shrnutí na závěr.

DIGIZÍN - Digitální magazín, vzdělávání, služby
DIGIZÍN – Digitální magazín, vzdělávání, služby

Existuje mnoho různých způsobů, jak vydělat peníze na vašem blogu. Rozhodnutí, jak zpeněžit váš blog a práci na něm, bude záviset na stylu vašeho blogu a na tom, co vaši čtenáři hledají a očekávají.

Abyste měli tu nejlepší šanci vydělat peníze na blogu a tvorbě obsahu, je životně důležité, abyste si vybrali skvělý název domény, rozhodli se o strategii zpeněžení, vytvořili úžasný obsah, zachytili na blogu e-maily a poté je obchodně využili tím správným způsobem.

O tvorbě obsahu máme celou rubriku našeho magazínu, proto ji prostudujte a staňte se blogovým guru. Nebo zkuste ještě tyto dva příspěvky, kde se dozvíte více, jak psát blog a jak si založit blog.

A pokud byste potřebovali osobní radu a konzultaci, jsme tu pro vás. Napište nebo vylejte: 737 444 661, info@digizin.cz

David Groh - DIGIZÍN - Digitální magazín a služby
Publikoval David Groh Jednatel
Kde mě můžete ještě najít:
Provozovatel internetového projektu DIGIZÍN. Jako redaktor vytváří obsah digitálního magazínu. Jako konzultant pomáhá klientům v oblasti online podnikání, online marketingu, SEO, SEM a copywritingu. David je také milovníkem dobrého jídla, moderních gadgetů, marketingu, zdravého životního stylu, sportu, fitness a cestování.