Instagram přináší 10 minutová Reels videa. Je to správný směr, konečně prostor pro lepší videa

Instagram nám oficiálně potvrdil, že brzy umožní publikovat Reels videa v délce až 10 minut. Chce tím více konkurovat TikTok, platformě X a YouTube.

David Groh
Publikoval: David Groh
4 minut čtení
Instagram aktuálně testuje 10minutové reels. Budeme všichni nově tvořit dlouhý videoobsah?
DIGIZÍN - Digitální magazín, vzdělávání, služby
  • Instagram pracuje na aktualizaci, která by měla prodloužila maximální délku Reels až na 10 minut záznamu.
  • Delší videa Reels by mohla otevřít nové cesty pro kreativní vyprávění příběhů a přinést hlubší a hodnotnější obsah.
  • Tato nová funkce má za cíl přímo konkurovat TikTok, který nabízí až 10minutová videa.

V průběhu let pozoruju, jak od sebe navzájem opisují a kopírují. O kom mluvím? O jednotlivých sociálních sítích – Instagram, TikTok, Facebook, YouTube, Platforma X, Meta Threads, atd. Co funguje u jednoho, zakrátko nabízí i druhý, třetí, a tak dále… A to je také případ Instagram Reels, s aktuální novinkou, která k nám brzy přistane.

V tuto chvíli platforma Instagram interně pracuje na prodloužení maximální délky svých Reels, a to na délku až 10 minut. Taková rozšířená délka by dala tvůrcům více času a flexibility při natáčení věcí, jako jsou ukázky vaření, kosmetické tutoriály, vzdělávací obsah, komediální skeče a další.

Ačkoli samotní tvůrci často obejdou tříminutový limit tím, že povzbuzují diváky ke sledování druhé, třetí a další části minisérie, která pojme celé dané téma, může být někdy pro diváky těžké najít to správné video, které pokračuje jako další díl. Změna by tento problém vyřešila a usnadnila tvorbu i sledování.

Zatímco se Instagram a TikTok snaží získat část trhu s dlouhým obsahem, YouTube se naopak snaží víc a víc využívat krátká videa. Začátkem tohoto měsíce YouTube oznámil rozšířenou sadu nástrojů pro tvorbu YouTube Shorts. O dva týdny později YouTube ještě spustil nový krátký personalizovaný video zdroj ve stylu TikTok s názvem „Samples“.

10minutová videa Reels skutečně přicházejí na Instagram?

Co je to vlog a proč je vlogování dnes tak populární?
DIGIZÍN – Digitální magazín, vzdělávání, služby

Podle Alessandra Paluzziho (na platformě X) by mohl Instagram začít testovat možnosti nahrávání videí, která jsou dlouhá 3 až 10 minut. Tento uživatel často sdílí podrobnosti o nových funkcích Instagramu dříve, než jsou oficiálně potvrzeny. Viz jeho vložený tweet (no jak se tomu bude nyní říkat? Viz jeho vložený Xeet?)

Instagram to také potvrdil na webu TechCrunch, ZDE!

Tato zpráva o 10minutových Reels přichází v době, kdy Instagram zavádí pro svou platformu ještě několik dalších vylepšení a aktualizací. Včera společnost odhalila, že testuje novou funkci , která umožní tvůrcům obsahu zvýraznit konkrétní komentáře fanoušků, které jsou u příspěvků, u Reels a u Stories.

Začátkem tohoto měsíce Instagram spustil možnost přidávat hudbu do fotografických (statických) Reels, aby mohli tvůrci lidem předvést svůj hudební vkus a obohatili tak zážitek sledujících. No je toho celkem dost, na první pohled…

Je to dobře, že tu je ten konkurenční boj mezi těmito giganty. Tím se tyto aplikace stávají pro tvůrce i pro sledující lepší a lepší. Jen je celkem obtížné, všechny ty novinky sledovat a zachytit je. A poté náležitě využívat pro vlastní projekty a pro profesní nebo osobní růst.

V tomto případě to ale také znamená, že marketéři a tvůrci obsahu na Instagramu musí investovat více času a prostředků do vytváření delšího a kvalitnějšího videoobsahu.

ZDROJ INFORMACÍ:TechCrounch
David Groh - DIGIZÍN
Publikoval: David Groh Provozovatel DIGIZÍN
Jsem na sítích
Publikuju online kurzy, články, podcasty, videa a rozhovory - o podnikání, online marketingu, komunikaci a prodeji. Přináším lidem své znalosti, zkušenosti, ověřené a praktické informace! Takové informace, které jdou do detailu a skutečně pomáhají! Protože online nástroje, online marketing a digitální aplikace přináší nečekané příležitosti!