Instagram aktuálně testuje 10minutová videa Reels. Budeme všichni tvořit dlouhý videoobsah?

Instagram nám oficiálně potvrdil, že brzy umožní publikovat Reels videa v délce až 10 minut. Chce tím více konkurovat TikTok, platformě X a YouTube.

David Groh
Instagram aktuálně testuje 10minutové reels. Budeme všichni nově tvořit dlouhý videoobsah?
DIGIZÍN - Digitální magazín, vzdělávání, služby
  • Instagram pracuje na aktualizaci, která by měla prodloužila maximální délku Reels až na 10 minut záznamu.
  • Delší videa Reels by mohla otevřít nové cesty pro kreativní vyprávění příběhů a přinést hlubší a hodnotnější obsah.
  • Tato nová funkce má za cíl přímo konkurovat TikTok, který nabízí až 10minutová videa.

Je krásné pozorovat, jak od sebe navzájem opisují a kopírují. Kdo že? No přece Instagram, TikTok, Facebook, YouTube, Platforma X a Meta Threads, atd. Co funguje u jednoho, ihned musí začít nabízet i druhý, třetí, a tak dále… A to je také případ Instagram Reels.

V nové aktualizaci, platforma Instagram, vlastněná Meta, interně pracuje na prodloužení maximální délky svých videí Reels, a to na délku až 10 minut. Taková rozšířená délka by dala tvůrcům více času a flexibility při natáčení věcí, jako jsou ukázky vaření, kosmetické tutoriály, vzdělávací obsah, komediální skeče a další. Ačkoli samotní tvůrci videí často obejdou tříminutový limit tím, že povzbuzují diváky ke sledování druhé, třetí a další části minisérie, která pojme celé dané téma, může být někdy pro sledující těžké rychle najít to správné video, které pokračuje jako další díl. Změna by tento problém vyřešila a usnadnila sledování obsahu.

Je to v tom hokej… A kdo to má pořád sledovat, ten neustálý a překotný vývoj různých formátů obsahu na sociálních sítích. No od toho je tu pro vás DIGIZÍN (Magazín a vzdělávání – nejen pro tvorbu digitálního obsahu).

Zatímco se Instagram a TikTok snaží získat část trhu s dlouhým obsahem, YouTube se naopak snaží víc a víc využívat krátká videa. Začátkem tohoto měsíce YouTube oznámil rozšířenou sadu nástrojů pro tvorbu YouTube Shorts. O dva týdny později YouTube ještě spustil nový krátký personalizovaný video zdroj ve stylu TikTok s názvem „Samples“.

10minutová videa Reels skutečně přicházejí na Instagram?

Co je to vlog a proč je vlogování dnes tak populární?
DIGIZÍN – Digitální magazín, vzdělávání, služby

Podle Alessandra Paluzziho (na platformě X) by mohl Instagram začít testovat možnosti nahrávání videí, která jsou dlouhá 3 až 10 minut. Tento uživatel často sdílí podrobnosti o nových funkcích Instagramu dříve, než jsou oficiálně potvrzeny. Viz jeho vložený tweet (no jak se tomu bude nyní říkat? Viz jeho vložený Xeet?)

Instagram to také potvrdil na webu TechCrunch, ZDE!

Tato zpráva o 10minutových Reels přichází v době, kdy Instagram zavádí pro svou platformu ještě několik dalších vylepšení a aktualizací. Včera společnost odhalila, že testuje novou funkci , která umožní tvůrcům obsahu zvýraznit konkrétní komentáře fanoušků, které jsou u příspěvků, u Reels a u Stories. Začátkem tohoto měsíce Instagram spustil možnost přidávat hudbu do fotografických (statických) Reels, aby mohli tvůrci lidem předvést svůj hudební vkus a obohatili tak zážitek sledujících. No je toho celkem dost, na první pohled…

Je to dobře, že tu je ten konkurenční boj mezi těmito giganty. Tím se tyto aplikace stávají pro tvůrce i pro sledující lepší a lepší. Jen je celkem obtížné, všechny ty novinky sledovat a zachytit je. A poté náležitě využívat pro vlastní projekty a pro profesní nebo osobní růst.

V tomto případě to ale také znamená, že marketéři a tvůrci obsahu na Instagramu musí investovat více času a prostředků do vytváření delšího a kvalitnějšího videoobsahu.

Tolik krátká novinka ze světa Instagram. Zůstaňte naladění na DIGIZÍN…

ZDROJ INFORMACÍ: TechCrounch
David Groh - jednatel DIGIZÍN
Autor příspěvku: David Groh
Sledujte mě
Tvořím pro vás články, podcasty, videa, návody, tutoriály a online kurzy. Vzdělávám tak jednotlivce i společnosti. Odbourávám strach z moderních technologií, rozvíjím digitální návyky a online dovednosti, šetřím lidem čas, peníze a nervy. Protože webové stránky, online obsah, sociální sítě, umělá inteligence a online aplikace přináší příležitosti i pro vás! Jen to musíte začít správně využívat.