Novinka na Instagramu – Instagram vysílací kanál pro tvůrce obsahu přichází i do Čech.

Ať už jste tvůrci, kteří chtějí zaujmout své publikum nebo jste jen sledující uživatel, který se chce připojit ke kanálům jiných tvůrců, tato funkce vylepšuje uživatelský zážitek z aplikace Instagram a snaží se podporovat zapojení komunity lidí.

David Groh
Publikoval: David Groh
5 minut čtení
Novinka na Instagramu - nový vysílací kanál pro tvůrce obsahu přichází i do Čech.
DIGIZÍN - Digitální magazín, vzdělávání, služby

Co jsou vysílací kanály Instagramu? Anglicky jsou to Instagram Broadcast Channels. Tyto komunikační kanály Instagramu / vysílací kanály Instagramu – český ekvivalent zatím není, umožňují tvůrcům obsahu posílat jednosměrné zprávy členům takového kanálu (vašim sledujícím na Instagramu nebo placeným odběratelům). A to zprávy s textem, fotkami, videem, anketami a hlasovými zprávami.

Zatímco k sociální síti Instagram můžete přistupovat z prohlížeče na počítači a z mobilního telefonu nebo tabletu, vysílací kanály Instagramu jsou dostupné pouze v mobilní aplikaci Instagram.

A na jaké nové funkce se můžeme s touto aktuálně zaváděnou novinkou těšit? Kromě globálního spuštění komunikačního vysílacího kanálu (takže i v ČR – uvidíme), Instagram oznámil další nové experimentální funkce, které můžete začít využívat. Pojďme si je ve zkratce představit.

  • Zavedení otázek vybízejících ke shromažďování zpětné vazby
  • Vyhrazená karta v doručených zprávách pro snadnější objevování připojených a nových kanálů.
  • Vytváření spolupracovníků, kteří mohou pozvat hosty na váš vysílací kanál.
  • Data a časy vypršení platnosti vysílání.
  • Přidání moderátorů k vašemu obsahu.
  • Můžete prohledávat odkazy, které chcete sdílet se sledujícími, abyste je povzbudili, k připojení se k vašemu kanálu.

Jak najít vysílací kanály Instagramu?

Novinka na Instagramu - nový vysílací kanál pro tvůrce obsahu přichází i do Čech.
DIGIZÍN – Digitální magazín, vzdělávání, služby

Chcete-li najít vysílací kanály Instagramu, přejděte do vašich zpráv v mobilní aplikaci Instagram a použijte vyhledávací panel. To vám umožní vyhledávat podle klíčových slov nebo zobrazovat navrhované kanály na základě těch, které sledujete a také dle vašich zájmů.

(Musel jsem použít oficiální obrázky, v době psaní toto článku jsem ve svém IG zatím neviděl možnost vyhledávat vysílací kanály – takže si na příchod do aplikací všech uživatelů v ČR zřejmě budeme muset ještě počkat.)

Novinka na Instagramu - nový vysílací kanál pro tvůrce obsahu přichází i do Čech.
Jak najít vysílací kanály – klikni pro zvětšení…

Pokud to daný vlastník účtu povolil ve svém nastavení profilu, můžete také vidět vysílací kanály daného uživatele uvedené v profilu účtů pod sekcí Bio. Instagram také odesílá upozornění, aby vás informoval, když účty lidí, které sledujete, vytvořily vysílací kanál Instagramu.

Jak vytvořit vysílací kanál na Instagramu?

Novinka na Instagramu - nový vysílací kanál pro tvůrce obsahu přichází i do Čech.
DIGIZÍN – Digitální magazín, vzdělávání, služby

Chcete-li si vytvořit vlastní vysílací kanál na Instagramu a obohatit tak své sledující, přejděte do svých doručených zpráv v aplikaci Instagram a klepnutím na ikonu napište novou zprávu.

Zde byste měli vidět možnost vytvořit vysílací kanál. Vysílací kanály lze nastavit pouze pro sledující nebo placené předplatitele a lze je zobrazovat pro propagační účely nebo je skrýt. (Opět, ve chvíli psaní tohoto článku tuto možnost zatím u sebe, ve svém IG, nevidím.)

Když vytvoříte vlastní vysílací kanál, nezapomeňte, že vaši sledující nebo platící odběratelé o tom budou ihned informováni. Zajistěte si, aby vaše první vysílání bylo zaměřeno na to, abyste své sledující nadchli pro obsah, který budete v tomto prostoru sdílet. Zvýšíte tak vaše šance, že se připojí trvale k vašemu kanálu.

Globální zavedení vysílacích kanálů na Instagramu (uvidíme, kdy to tedy bude v ČR) představuje podstatnou aktualizaci, která tvůrcům hodnotného nebo zábavného obsahu nabízí nový způsob, jak překonat algoritmus Instagramu a oslovit své publikum.

Ať už jste tvůrci, kteří chtějí zaujmout své publikum nebo jste jen sledující uživatel, který se chce připojit ke kanálům jiných tvůrců, tato funkce vylepšuje uživatelský zážitek z aplikace Instagram a snaží se podporovat zapojení komunity lidí. Instagram díky tomu poskytne tvůrcům nové nástroje, které potřebují k úspěchu ve svém osobním rozvoji, podnikání a online komunikaci.

Chcete moji pomoc nebo konzultaci? Kontaktujte mě. Nezáleží na tom, jestli své online podnikání teprve plánujete nebo už ho máte. Jsem tady od toho, abych vám předal podporu, pochopení a také ty nejlepší informace z oblasti online podnikání, online marketingu a komunikace, tvorby webu, tvorby digitálního obsahu, sociálních médií a digitálních gadgetů.

David Groh - DIGIZÍN
Publikoval: David Groh Provozovatel DIGIZÍN
Jsem na sítích
Publikuju online kurzy, články, podcasty, videa a rozhovory - o podnikání, online marketingu, komunikaci a prodeji. Přináším lidem své znalosti, zkušenosti, ověřené a praktické informace! Takové informace, které jdou do detailu a skutečně pomáhají! Protože online nástroje, online marketing a digitální aplikace přináší nečekané příležitosti!