YouTube zakázal skrývání počtu odběratelů, v boji proti falešné identitě v komentářích

Pojďme si dnes představit další krok pro zvýšení bezpečnosti služeb na nejnavštěvovanější video platformě.

David Groh
Publikoval: David Groh
4 minut čtení
YouTube deaktivuje skrývání počtu odběratelů, v boji proti předstírání falešné identity tvůrců (spammerů komentářů).
DIGIZÍN - Digitální magazín a služby

Spam v komentářích a zneužívání identity jsou dnes pro mnoho lidí na YouTube zásadní. V reakci na to přichází několik aktualizací, které pomáhají chránit diváky a tvůrce před spamem v komentářích a zároveň ztěžují vydávání se za jiné tvůrce. Zakázání skrývání počtu odběratelů je dalším nástrojem ke zvýšení bezpečnosti uživatelů.

Dnes vám představíme další krok pro zvýšení bezpečnosti služeb na nejnavštěvovanější video platformě. V rámci boje proti předstírání identity autorů (někdy falešných), YouTube zakázal možnost skrýt počty odběratelů na kanálech tvůrců videí.

Proto v rámci výraznějšího úsilí v boji proti předstírání identity tvůrců na celé platformě přestal YouTube všem kanálům povolovat skrýt počet odběratelů, které mají.

Skryt počet odběratelů je jedním ze způsobů, jak se spammerům daří vydávat se za jiné kanály, když zanechávají komentáře. Pokud je totiž tento údaj viditelný, velmi nízký počet odběratelů prozradí, že někdo, kdo se vydává za určitého tvůrce, není tím, za koho se vydává.

Mezi aktuálně představené aktualizace patří

  • Zakázání možnosti skryt počet odběratelů
  • Posílení schopností automatického moderování komentářů
  • Omezení používání speciálních znaků v názvech kanálů tvůrců videí

Skryté počty odběratelů napomáhali hlavně spammerům a falešných tvůrcům.

DIGIZÍN - Digitální magazín, vzdělávání, služby
DIGIZÍN – Digitální magazín, vzdělávání, služby

Historicky byly kanály na YouTube schopny skrýt počet odběratelů, které mají. Někteří autoři však považují tuto funkci za hodnotnou. Například ti, kteří začínají a nechtějí být zbytečně negativně posuzováni podle nízkého počtu odběratelů. Proto hned nezavrhujte tvůrce video obsahu jen proto, že má nízký počet sledujících odběratelů – každý jednou začínal.

Často se však skrytí počtu followerů používá k předstírání falešné identity kanálů, říká samotný YouTube. Špatní (podvodní) tvůrci často lákají lidi na stránku svých kanálu tím, že se v komentářích vydávají za někoho jiného, za někoho populárnějšího a známého.

Po aktualizaci zveřejněné na konci července 2022 již jednotlivé kanály nebudou moci skrýt počet svých odběratelů. YouTube věří, že toto rozhodnutí činí komunitu diváků i tvůrců bezpečnější.

Přísnější moderování komentářů u příspěvků na YouTube.

Co je to vlog a proč je vlogování dnes tak populární?
Digizín – Digitální magazín a služby

YouTube nově umožňuje administrátorům kanálů s video příspěvky automaticky zadržovat komentáře v administraci moderování před vlastním zveřejněním takového komentáře. To znamená před tím, než takový komentář uvidí všichni ostatní návštěvníci a diváci. Aktualizace automatického moderování na YouTube dává tvůrcům možnost zvýšit přísnost a kvalitu schvalování komentářů.

Zpřísněním moderování komentářů se zvýší nastavení detekce potenciálně nevhodných komentářů a tolik rozšířeného spamu. Přísnost můžete zvýšit tak, že se přihlásíte do Creator Studia a vyberete „Nastavení“. Poté vyberte „Komunita“ a poté „Výchozí“.

Digizín - Digitální magazín a služby
Digizín – Digitální magazín a služby

Zaškrtněte políčko „Zadržet potenciálně nevhodné komentáře ke kontrole“ a poté vyberte „Zvýšit přísnost“. Když je toto nové nastavení zapnuto, bude na kartě „Zadrženo ke kontrole“ automaticky filtrováno více spamu a žádostí o schválení komentáře. Odtud mohou správci kanálu komentář smazat nebo jej zveřejnit.

Omezení speciálních znaků v komentářích na YouTube.

Použití speciálních znaků v názvech kanálů je jedním ze způsobů, jak se podvodné profily vydávají za zavedené kanály. Aby YouTube překazil pokusy o předstírání identity, snižuje počet znaků, ze kterých si tvůrci mohou vybrat při aktualizaci svého jména. Stávající a již fungující názvy se speciálními znaky však mohou zůstat zachovány.

Tolik pro dnešek novinek ze světa tvorby video obsahu. Dnes věnovaných publikaci na nejpoužívanější platformě pro streamování video obsahu – na YouTube.

David Groh - DIGIZÍN
Publikoval: David Groh Provozovatel DIGIZÍN
Jsem na sítích
Publikuju online kurzy, články, podcasty, videa a rozhovory - o podnikání, online marketingu, komunikaci a prodeji. Přináším lidem své znalosti, zkušenosti, ověřené a praktické informace! Takové informace, které jdou do detailu a skutečně pomáhají! Protože online nástroje, online marketing a digitální aplikace přináší nečekané příležitosti!