Novinky v aplikaci Instagram – v březnu zaměřeno na zprávy a chatování

Jako uživatelé Instagramu nyní můžete přistupovat k řadě nových funkcí, které vylepšují vaši zkušenost se zasíláním zpráv.

David Groh
Publikoval: David Groh
6 minut čtení
Co nejdůležitějšího vám nabízí Instagram?
DIGIZÍN - Digitální magazín, vzdělávání, služby

Společnost Meta oznámila nové funkce pro březen 2024 na své sociální platformě Instagram. Když to shrnu, tak nové funkce jsou zaměřeny na chatování a přímé zprávy (direct messaging). Cílem má být zlepšení uživatelské zkušenosti, tj. zpříjemnění používání této sociální sítě pro běžné uživatele.

Touto novinkou chtějí podpořit lepší spojení uživatelů s přáteli a rodinou. A tím dalším (neoficiálním) cílem je samozřejmě udržet krok s konkurencí a udržet nás co nejdéle v používání této sociální sítě, aby z nás měli peníze… Čím více času totiž u nich budeme každý den, tím více mohou na nás vydělávat. Ale to je v online byznysu přirozené a nebudeme jim to zazlívat.

A nyní zpět k avizovaným novinkám. Březnové aktualizace zahrnují například úpravy odeslaných zpráv, připnutí vybraných chatů na začátek seznamu zpráv, novou možnost přepínání potvrzení o vašem přečtení příchozí zprávy, ukládání oblíbených nálepek k rychlejšímu používání, a také přizpůsobení samotných chatů pomocí nových grafických témat.

Pojďme si jednotlivé novinky trochu ukázat blíž. Musím ale říct, že v čase psaní tohoto článku (5.3.2024) jsem ve svém aplikaci Instagram našel jen cca polovinu zmíněných novinek! Proto si na vše zmíněné musíme pravděpodobně několik dnů ještě počkat. Náběh by měl být v průběhu celého března.

Upravte si odeslané zprávy (až do 15 minut po odeslání)

Nyní můžete upravovat zprávy až 15 minut po odeslání.
DIGIZÍN – Digitální magazín, vzdělávání, služby

Ať už se jedná o váš překlep nebo něco nezní správně, nově budete moct upravovat zprávy až 15 minut po jejich odeslání. Chcete-li tak provést změnu, stiskněte a podržte odeslanou zprávu a poté z rozbalovací nabídky vyberte volbu „Upravit“.

Tato funkce může pomoct s opravou překlepů nebo přeformulováním zpráv pro lepší srozumitelnost. Protože každému z nás se občas stane to, že odešleme to, co je fakt hrozné…

Připněte si vybrané chaty na začátek doručených zpráv

Chcete-li chat přesunout do horní části doručené pošty, přejeďte prstem doleva nebo klepněte a podržte chat a poté klepněte na „připnout“.
DIGIZÍN – Digitální magazín, vzdělávání, služby

Instagram vám brzy umožní připnout si až 3 skupinové nebo individuální chaty do horní části doručených zpráv. Získáte tak rychlejší přístup k takovým zprávám. To se opravdu hodí, pokud s někým komunikujete často a pravidelně.

Pro chaty a zprávy, které vedete se svými nejlepšími přáteli nebo rodinou nebo prostě pro ty zprávy, které chcete mít nahoře. Chcete-li chat přesunout do horní části doručené pošty, přejeďte prstem na daném chatu doleva nebo klepněte na chat a podržte jej a poté klepněte na „Připnout“.

Vlákno můžete samozřejmě kdykoli i odepnout z horní části!

Nově si můžete také zapínat / vypínat potvrzení o přečtení zpráv

Zapnutí nebo vypnutí pro potvrzení o přečtení pro zprávy v aplikaci Instagram.
DIGIZÍN – Digitální magazín, vzdělávání, služby

Potvrzení o přečtení zpráv umožňuje lidem, kteří s vámi komunikují vidět, zda jste si jejich zprávu přečetli (nebo ji alespoň shlédli). Nově si můžete vybrat, zda chcete zapnout nebo vypnout tato potvrzení o přečtení, a to pro všechny vaše chaty nebo jen pro vámi vybrané.

Návod na zapnutí nebo vypnutí pro všechny chaty

  • Přejděte do nastavení vaše účtu
  • Klepněte na položku: Odpovědi na zprávy a příběhy
  • Klepněte na Zobrazit potvrzení o přečtení
  • Zapněte nebo vypněte potvrzení o přečtení pro všechny vaše chaty

A jdeme na další avizované novinky…

Uložte si oblíbené nálepky a vymazlete tak své zprávy

Když odpovídáte na zprávy, jsou k dispozici nálepky, obrázky GIF, videa, fotografie a hlasové zprávy.
DIGIZÍN – Digitální magazín, vzdělávání, služby

Nově si můžete uložit vaše oblíbené nálepky pro rychlejší a snadnější přístup k nim. Stiskněte a podržte konkrétní nálepku, kterou chcete uložit a až příště přejdete na funkci „Nálepky“, najdete vámi vybrané nahoře. Opět krok správnou cestou…

Když odpovídáte na zprávy, jsou k dispozici nálepky, obrázky GIF, videa, fotografie a hlasové zprávy. Jednoduše stiskněte a podržte zprávu, na kterou chcete odpovědět, vyberte odpověď a zobrazí se vám zmíněné možnosti.

Přizpůsobte si chaty s novými grafickými tématy

Změňte si nudné prostředí zpráv v aplikaci Instagram
DIGIZÍN – Digitální magazín, vzdělávání, služby

Náladu vašich konverzací můžete nastavit pomocí různých témat, včetně brzy animovaného tématu „Love“, „Lollipop“, „Avatar: The Last Airbender“ a mnoha dalších. Chcete-li změnit téma chatu, klepněte na název chatu nahoře, přejděte do témat a vyberte jednu z dostupných možností.

A co říct na závěr k novinkám ve zprávách Instagram?

Jako uživatelé Instagramu nyní můžete přistupovat k dalším novým funkcím, které vylepšují vaši zkušenost se zasíláním zpráv. Když se budete budit, můžete prozkoumávat zmíněné novinky těchto březnových aktualizací. Můžete si vyzkoušet, jak vám pomohou lépe se spojit s lidmi, vyjádřit se a uspořádat si doručené zprávy.

ZDROJ INFORMACÍ:Meta Blog
David Groh - DIGIZÍN
Publikoval: David Groh Provozovatel DIGIZÍN
Jsem na sítích
Publikuju online kurzy, články, podcasty, videa a rozhovory - o podnikání, online marketingu, komunikaci a prodeji. Přináším lidem své znalosti, zkušenosti, ověřené a praktické informace! Takové informace, které jdou do detailu a skutečně pomáhají! Protože online nástroje, online marketing a digitální aplikace přináší nečekané příležitosti!