Email marketing není pouze prostředkem komunikace, ale klíčovým prvkem pro podnikání

Email marketing zůstává skvělým nástrojem pro vaši komunikaci. S technologickým pokrokem, správným zacílením a důrazem na soulad s předpisy, pokračuje ve své neustálé evoluci.

David Groh
Publikoval: David Groh
8 minut čtení
Co je to nativní PR článek? Jak jej využít naplno? A na co byste si měli dát pozor?
DIGIZÍN - Digitální magazín, vzdělávání, služby

Jak už hlásá název dnešního příspěvku, email marketing není pouze prostředkem komunikace s vašimi zákazníky, ale také velmi klíčovým prvkem pro úspěch celého vašeho podnikání. Pojďme si proto připomenout několik tipů, se kterými si můžete zlepšit vaši rozesílku obchodních a marketingových emailů a díky nimž můžete využívat potenciál e-mail marketingu ještě účinněji. Konkrétně se podíváme na 3 tipy, jak vám e-mail marketing může pomoct rozjet podnikání na lepší úroveň a posunout váš růst a vaše zisky. OK, jdeme na to…!

# 1 – Budování loajality a opakovaný prodej pomocí emailů

Kde a jak založit blog? Jak psát osobní blog dlouhé roky? A jak vydělávat peníze pomocí blogování?
DIGIZÍN – Digitální magazín, vzdělávání, služby

Email marketing vám umožňuje nejen udržovat, ale celkově posilovat vztahy se stávajícími zákazníky. Pravidelným a hodnotným obsahem v e-mailech můžete udržovat zákazníky informované o novinkách, vašich akcích a celkovém dění u vašeho projektu. Tím nejen posílíte loajalitu lidí, ale také podporujete opakovaný prodej, což je klíčové pro dlouhodobý úspěch ve vašem podnikání.

Přidám praktický tip – Zkuste vytvořit exkluzivní emailové akce, které poskytnou zákazníkům exkluzivní přístup k omezeným produktům nebo k omezeným službám. Takový email nejen informuje, ale zvyšuje zapojení zákazníků! Protože, co si budeme povídat? Lidé mají rádi jistou exkluzivitu, kterou přinášíte pouze jim! A pokud ona exkluzivita má skutečně hodnotu, padne vaše snaha na úrodnou půdu!

#2 – Více prodejů zcela novým lidem

Provozujete obsahové webové stránky?
DIGIZÍN – Digitální magazín, vzdělávání, služby

Díky dobře udělanému e-mailingu můžete komunikovat cíleně s neznámými lidmi a potenciálními zákazníky. Personalizací a segmentací oslovíte konkrétně vybrané publikum s relevantními nabídkami. Z velkého množství kontaktů ve vaší databázi tak mohou vzniknout noví zákazníci, kteří budou platit za vaše produkty nebo služby.

Přidám praktický tip – Vytvořte skutečně personalizované emailové kampaně podle konkrétních zájmů zákazníků. Existují přece způsoby, jak se lidí můžete ptát a na základě odpovědí je segmentovat! Poté jim budete připravovat emailová sdělení přímo na míru. To vše dnes moderní nástroje umožňují – sběr a segmentaci kontaktů na cizí lidi, kteří navštívili vaše webovky nebo vaše profily sociálních sítí.

#3 – Skutečně efektivní komunikace a návratnost investic

Co je to CMS – Content Management System – redakční systém pro správu obsahu?
DIGIZÍN – Digitální magazín, vzdělávání, služby

E-mail marketing je cenově dostupný a hlavně měřitelný marketingový a obchodní nástroj. Můžete s ním hodnotit výkon kampaní a identifikovat úspěšné prvky, které následně vylepšujete. Tak můžete dosáhnout vysoké návratnosti vynaložených výdajů a také získáte jasný přehled o přínosu e-mailingu k růstu vašeho projektu.

Jako obvykle, přidám praktický tip – Průběžně sledujte výkon každé e-mailové kampaně prostřednictvím metrik, jako jsou třeba otevíranost vašich emailů, počet kliknutí na odkazy v emailech a poměr splněných cílů takové kampaně. Definujte si také, které typy obsahu nejlépe rezonují s vašimi zákazníky. Díky tomu můžete neustále zlepšovat výkon e-mailových kampaní.

A na co ještě nezapomínat?

Kde a jak založit blog? Jak psát osobní blog dlouhé roky? A jak vydělávat peníze pomocí blogování?
DIGIZÍN – Digitální magazín, vzdělávání, služby

E-mail marketing je skutečně skvělým nástrojem, který vám může otevřít dveře k širší komunikaci a zároveň podporovat růst vašeho podnikání. Segmentace a personalizace hrají klíčovou roli v úspěchu e-mail marketingu. Vytváření osobních a relevantních zpráv pro každou skupinu zákazníků zvýší zapojení a reakci na vaše zprávy a nabídky.

Automatizace a sledování chování jsou dalšími důležitými aspekty. Efektivní využití automatizace může výrazně ušetřit váš čas a zvýšit efektivitu, zejména v reakci na chování zákazníků.

V neposlední řadě, je nutné nezapomenout na právní aspekty a svolení lidí, které jsou klíčové v dnešní době přísných pravidel o ochraně osobních údajů. Zajištění souhlasu od zákazníků k zasílání e-mailů a transparentní pravidla o ochraně osobních údajů budují důvěru a minimalizují riziko právních komplikací.

Věřím, že vám tyto rychlé tipy poskytly opět lepší pohled na sílu e-mail marketingu a jeho schopnost posílit úspěch a růst vašeho podnikání. Pokud máte otázky nebo si přejete diskutovat o konkrétních aspektech vašeho projektu, neváhejte mi napsat nebo si objednejte osobní konzultaci. Jsem připraven přinést vašemu podnikání ještě větší úspěch!

Email marketing – ještě přidám něco málo z historie

Email marketing není pouze prostředkem komunikace, ale klíčovým prvkem pro podnikání
DIGIZÍN – Digitální magazín, vzdělávání, služby

A že tu máme email marketing již dlouhou řadu let, o tom vypovídá jeho historie. A rozhodně tento marketingový nástroj ještě nepatří do starého železa. Historie e-mail marketingu sahá do raných dnů internetu a digitální komunikace. Začátky e-mail marketingu lze vysledovat do 70. let 20. století, kdy byla zahájena masová distribuce e-mailů pro komerční účely. Přidám stručný přehled klíčových etap v historii e-mail marketingu.

První emaily (1970-1980) – Během vzniku internetu se e-maily staly primárním prostředkem komunikace mezi výzkumnými institucemi a armádou. První experimenty s masovým rozesíláním e-mailů pro komerční účely na sebe nenechali dlouho čekat.

Rozvoj internetu (1990-2000) – S nárůstem popularity internetu v průběhu 90. let začaly firmy využívat e-maily k propagaci svých produktů a služeb. První e-mailové kampaně byly jednoduché a často se zaměřovaly na propagaci a informování.

Nástup platforem (2000-2010) – V průběhu prvního desetiletí 21. století začaly vznikat specializované e-mail marketingové platformy, které umožňovaly sofistikovanější správu kampaní. Firmy začaly lépe segmentovat své e-mailové seznamy a využívat automatizaci pro efektivnější komunikaci.

Doba personalizace (2010-současnost) – S rozvojem technologie a zdokonalením analytických nástrojů začaly firmy klást větší důraz na samotnou personalizaci e-mailů. Personalizované kampaně na základě chování zákazníků se staly standardem. Automatizace, sledování chování a A/B testování jsou běžnými praktikami pro optimalizaci e-mail marketingových strategií.

Ochrana osobních údajů (2018-současnost) – S implementací přísnějších regulací ochrany osobních údajů, jako je GDPR (Obecné nařízení o ochraně údajů), bylo nutné, aby firmy přepracovaly své přístupy k shromažďování a používání osobních údajů. Zajištění souhlasu a transparentní práce s osobními údaji jsou nyní klíčovými aspekty v e-mail marketingu.


Email marketing zůstává silným nástrojem pro komunikaci. S technologickým pokrokem, personalizací a důrazem na soulad s předpisy pokračuje ve své evoluci, poskytující firmám prostředky k efektivní a cílené komunikaci.

Aby toho nebylo málo, tak si můžete přečíst další informace z mého obsáhlejšího článku o email marketingu! Případně se můžeme spojit i na mém LinkedIn profilu a dané téma společně projít.

David Groh - DIGIZÍN
Publikoval: David Groh Provozovatel DIGIZÍN
Jsem na sítích
Publikuju online kurzy, články, podcasty, videa a rozhovory - o podnikání, online marketingu, komunikaci a prodeji. Přináším lidem své znalosti, zkušenosti, ověřené a praktické informace! Takové informace, které jdou do detailu a skutečně pomáhají! Protože online nástroje, online marketing a digitální aplikace přináší nečekané příležitosti!