Elementor – Rychlejší, výkonnější, nový flexibilní design a více uživatelsky přístupný

Před několika dny přišla nová verze Elementoru a pojďme si tuto aktualizaci lehce nakousnout.

David Groh
Publikoval: David Groh
8 minut čtení
Novinky v Elementor 3.16
DIGIZÍN - Digitální magazín, vzdělávání, služby

Pro připomenutí, Elementor je populární a výkonný nástroj pro tvorbu webových stránek na platformě WordPress. Jedná se o vizuálního tvůrce stránek, který umožňuje obyčejným lidem vytvářet a upravovat webové stránky pomocí intuitivního rozhraní, což eliminuje potřebu znalosti programování a html kódu a zjednodušuje tak proces celé tvorby webových stránek i pro laiky.

Před několika dny přišla nová verze Elementoru a pojďme si tuto aktualizaci lehce nakousnout. V Elementoru 3.16 jsou aktivovány Flexbox kontejnery jako výchozí volba pro nové webové stránky, což zlepšuje rychlost načítání stránky díky vylepšením výkonu, zvyšuje přístupnost pro uživatele.

Tato verze aktivuje výkonnou funkci Flexbox kontejnerů jako výchozí nastavení pro všechny nové weby, což zlepšuje výkon, flexibilitu designu a responsivitu. Dále přináší vylepšené ovládání „Mezera mezi prvky“ pro ještě větší flexibilitu s Flexbox kontejnery. Navíc tato verze rozlišuje mezi Flexbox a Grid kontejnerovými widgety v panelu widgetů a vytváří samostatný widget pro každý druh kontejneru.

Vaši návštěvníci si také užijí výrazně rychlejší načítání stránek díky vylepšením v metrikách „Čas do načtení prvního bajtu“ (TTFB). Vaše stránka bude také více inkluzivní a nabídne lepší zážitek návštěvníkům používajícím čtečky obrazovek a další asistenční technologie. Navíc mají widgety Menu a Záložky důležitou infrastrukturní aktualizaci, která umožní implementaci pokročilých funkcí v budoucnosti.

Maximální flexibilita designu – Flexbox kontejnery

Novinky v Elementor 3.16
DIGIZÍN – Digitální magazín, vzdělávání, služby

Flexbox kontejnery jsou vážně flexibilní a umožňují vytvářet přesné, výkonné a responsivní webové stránky. Nabízejí přesná nastavení pozice, která vám umožní efektivně zarovnávat a distribuovat položky v kontejneru pro flexibilní rozložení. Například můžete umístit widgety Nadpis, Obrázek a Editor textu do jednoho kontejneru a nastavit pro každou velikost obrazovky jiný směr řazení těchto elementů. To vám umožní umístit prvky do jiného pořadí podle zařízení.

Kromě toho podporují Flexbox kontejnery vnořené widgety, což znamená, že můžete umístit widgety do obsahových částí , třeba do Karuselu, Menu, Záložky a Akordeonu. Například můžete použít widget Akordeon k vytvoření složitého rozložení, které obsahuje kontaktní formulář v jedné položce a widget Google Maps v další položce Akordeonu.

Od této verze budou Flexbox kontejnery aktivovány jako výchozí nastavení na všech nových stránkách, které začnete dělat. Tato aktualizace neovlivní starší stránky postavené po staru, tj. sekcemi a sloupci, budete je moci nadále používat, ale doporučuju používat už jen kontejnery, abyste si mohli vychutnat nové možnosti designu a rychlosti. Pokud vytváříte novou webovou stránku a chcete pracovat se sekcemi a sloupci, můžete funkci Flexbox kontejnerů deaktivovat, i když nebudete mít přístup k novým funkcím a widgetům s vnořenými položkami.

Vylepšené ovládání mezer mezi prvky v kontejneru

Ovládání „Mezera mezi prvky“ bylo přejmenováno na „Mezera“. Jednoduché ovládání rozestupu mezi prvky uvnitř kontejnerů bylo nahrazeno dvěma číselnými vstupy pro horizontální a vertikální mezery. To vám umožní nastavit různé hodnoty pro horizontální a vertikální mezery a umožní přesné umístění každého prvku. Mezery mohou být nastaveny samostatně nebo společně. Kromě toho lze mezery nastavit podle různých jednotek, jako jsou pixely, procenta, EM, REM a VW.

Představení widgetu Grid Container

Grid kontejnery jsou mocným nástrojem pro vytváření více prvkových rozložení v jediném kontejneru podobném mřížce. Tato verze Elementoru dává Grid kontejnerům své vlastní widgety v panelu widgetů, což vám umožní přímo přistupovat k Grid kontejneru, aniž byste museli přetáhnout Flexbox kontejner a změnit jeho typ.

Pokud přetáhnete Flexbox kontejner do editoru, automaticky vytvoří Flexbox kontejner. Pokud přetáhnete Grid kontejner do editoru, začnete pracovat s Grid kontejnerem. Každý kontejner lze stále změnit na druhý typ z rozbalovacího menu Rozvržení kontejneru v sekci Rozvržení.

Zrychlete svou stránku s rychlejším TTFB

Novinky v Elementor 3.16
DIGIZÍN – Digitální magazín, vzdělávání, služby

Verze 3.16 zlepšuje čas do prvního bytu (TTFB) načítání o 5-20 % na stránkách postavených s Elementor Core a až o 40 % na stránkách postavených s Elementor Pro, v závislosti na složitosti vaší stránky. To poskytne vašim návštěvníkům rychlejší a plynulejší zážitek, který jim dodá váš obsah rychleji než kdy dříve. Značné zlepšení výkonu na frontendu bylo dosaženo úpravou podmínek zobrazení v editoru. Tyto úpravy zlepšují čas do prvního bytu (TTFB), klíčovou metriku pro měření času nastavení spojení a odezvu webového serveru.

Zlepšení přístupnosti uživatelů

Elementor vám umožňuje vytvářet více inkluzivní a přístupné webové stránky. Tato verze zahrnuje několik důležitých vylepšení přístupnosti, která usnadní návštěvníkům, kteří se spoléhají na čtečky obrazovek a další asistenční technologie, užívat váš obsah. Například byly provedeny vylepšení widgetů s více prvky a odkazy, jako jsou ikonové boxy nebo obrázkové boxy. Čtečky obrazovek, které procházejí těmito widgety, budou číst odkaz přiřazený ke každému prvku ve widgetu pouze jednou. To zabrání čtečkám obrazovek v opakování stejného odkazu vícekrát a zbytečně spotřebovávání jejich času.

Dalším příkladem je vylepšení widgetu Příspěvky. Čtečky obrazovek se budou soustředit výhradně na nadpisy příspěvků a ignorovat nepodstatný vizuální obsah, jako jsou „Čtěte více“ CTA a texty alternativního obrázku. To zlepší zážitek návštěvníků při prohlížení widgetu s příspěvky s asistenčními technologiemi.

Menu & Záložky Widgety aktualizace

Novinky v Elementor 3.16
DIGIZÍN – Digitální magazín, vzdělávání, služby

Menu a Záložky Widgety mají upgradovanou infrastrukturu, která generuje sjednocený kód pro názvy položek menu a záložek nastavený pro všechny velikosti obrazovky. Jedná se o důležitou aktualizaci, která odstraní duplicitní kód, když jsou widgetům přidány responsivní nastavení, a umožní implementaci pokročilých funkcí v budoucích verzích. Menu a Záložky Widgety jsou také přístupnější.

Poznámka: Tato aktualizace se také aplikuje na existující Menu a Záložky Widgety a může narušit design názvů v tomto widgetu, pokud byl na ně použit vlastní CSS.

Zjednodušte spolupráci s poznámkami v horním panelu

Novinky v Elementor 3.16
DIGIZÍN – Digitální magazín, vzdělávání, služby

Byl přidán ikonový prvek pro funkci Poznámky do horního panelu. Tím se usnadní spolupráce s členy týmu a klienty, protože vám umožní otevřít režim Poznámek přímo v editoru.

Udělejte své webové stránky rychlejší, flexibilnější a přístupnější

Verze 3.16 zvyšuje výkon a přístupnost vaší webové stránky a představuje významný krok vpřed v tvorbě rozložení. Aktivováním Flexbox kontejnerů na nových stránkách máte skvělou příležitost jít s dobou a začít používat kontejnery k vytváření flexibilních a výkonných responsivních rozložení.

Aktualizací vaší stránky také zrychlíte načítání pro návštěvníky o 5-20 %, v závislosti na složitosti vašich stránek. Navíc tato verze udělá vaši stránku více přístupnou pro návštěvníky používající čtečky obrazovek a asistenční technologie.

Prozkoumejte tyto nové funkce a aktualizujte na Elementor 3.16 a dejte mi vědět, jak je plánujete použít na své webové stránce.

ZDROJ INFORMACÍ:Elementor blog
David Groh - DIGIZÍN
Publikoval: David Groh Provozovatel DIGIZÍN
Jsem na sítích
Publikuju online kurzy, články, podcasty, videa a rozhovory - o podnikání, online marketingu, komunikaci a prodeji. Přináším lidem své znalosti, zkušenosti, ověřené a praktické informace! Takové informace, které jdou do detailu a skutečně pomáhají! Protože online nástroje, online marketing a digitální aplikace přináší nečekané příležitosti!