Reklama PPC (Pay Per Click)

Máte webové stránky postavené na WordPress? Mohli byste ocenit připravovanou funkci Rollback Update Failure.

David Groh
DIGIZÍN - Digitální magazín a služby

Kdo z vás se sám stará o stránky postavené na redakčním systému WordPress, jistě zná pravidelné aktualizace. Ty větší, které přináší řadu vylepšení a změn. A také ty menší aktualizace, které přináší opravy chyb a bezpečnostní záplaty.

Každý, kdo aktualizuje tento redakční systém, by si před tímto úkonem měl vše řádně zálohovat. Protože ztratit cenná data a soubory, shodit si celý web nebo eshop, to je někdy skoro konec celého podnikání a celého rozjetého projektu.

O důležitosti zálohování dat si povíme v některém z dalších příspěvků, dnes se podíváme na chystanou novinku, která by mohla spatřit světlo světa v nadcházející verzi systému WordPress, konkrétně ve verzi 6.1, kterou přivítáme za několik týdnů.

Tou horkou novinkou bude funkce Rollback Update Failure. Česky bychom mohli říci, možnost vrátit se zpět na původní verzi WordPress s obnovou dat v případě, že aktualizace z nějakého důvodu selže.

Již nyní můžete (kdo chcete) otestovat plugin této připravované funkce Rollback Update Failure. Vývojáři pluginu funkce Rollback Update Failure vyhlásili o víkendu výzvu k testování, s cílem začlenit jej přímo do jádra redakčního systému WordPress 6.1.

Cílem pluginu je nabídnout bezpečnostní mechanismus v jádru WordPress pro případ, že ruční aktualizace nebo automatické aktualizace selžou. Místo ponechání webu uživatele v nefunkčním stavu, tato funkce obnoví a vrátí web do použitelného stavu (plugin zřejmě provede zálohu souborů a databáze)

Úspěšné aktualizace jsou kritické pro většinu uživatelů redakčního systému WordPress. Tým vývojářů zabývajících se automatickými aktualizacemi přijal proto výzvu celosvětové komunity uživatelů k vytvoření záložního řešení pro ty lidi a společnosti, které mají s aktualizacemi nejčastější problémy.

Posledních 19 měsíců vedli vývoj a testování Andy Fragen, Colin Stewart a Paul Biron. Jména vlastně nejsou pro nikoho z nás důležitá, ale asi to jsou maníci na slovo vzatí. Ti se dohodli na řešení, která čekají na zpětnou vazbu od hlavních zadavatelů.

Rozsáhle testování pluginu je nyní prioritou týmu vývojářů.

Měli byste mít vlastní webové stránky?
Digizín – Digitální magazín a služby

Tým zaměřený na automatické aktualizace potřebuje rozsáhlé a důkladné testování a zpětnou vazbu od lidí, kteří používají různé hostingové společnosti ve všech cenových relacích a ve všech světových lokalitách. Přeci jen, redakční systém WordPress pohání cca 1/3 všeho webu po celém světě.

Proces zahrnuje nastavení testovacího prostředí s pluginem WordPress Beta Tester nastaveným na Bleeding edge a Nightlies a nainstalovaným pluginem Rollback Update Failure.

Testeři si pak stáhnou staré verze hromady pluginů a otestují jednotlivé i hromadné aktualizace. K dispozici je filtr pro vynucení selhání aktualizace. Testeři budou požádáni, aby zaznamenali čas potřebný k provedení aktualizací pluginu.

Další podrobnosti o testování a pokyny jsou k dispozici ve výzvě k testování, s několika příklady výsledků v komentářích pro referenci. Pokud plugin projde dostatečně širokým testováním, může mít konečně to správné načasování a dynamiku, aby se zavázal pro vydání již ve WordPress verzi 6.1.

Nikdo z nás jistě nebude samotný plugin testovat (ani u nás v redakci digitálního magazínu a ani v naší digitální agentuře), nicméně je dobré vědět, že se možná blízká na lepší časy a že se v budoucnu bude schopný WordPress sám při aktualizaci uzdravit / obnovit z případného selhání.

Uvidíme, budeme to nadále sledovat, protože sami používáme tento redakční systém pro náš skvělý magazín a naše webové stránky. 🙂

David Groh - jednatel DIGIZÍN
Autor příspěvku: David Groh
Sledujte mě
Tvořím pro vás články, podcasty, videa, návody, tutoriály a online kurzy. Vzdělávám tak jednotlivce i společnosti. Odbourávám strach z moderních technologií, rozvíjím digitální návyky a online dovednosti, šetřím lidem čas, peníze a nervy. Protože webové stránky, online obsah, sociální sítě, umělá inteligence a online aplikace přináší příležitosti i pro vás! Jen to musíte začít správně využívat.