Roblox spouští hlasové hovory založené na avatarech. Zapojí i sledování pohybu obličeje.

Nový produkt spojuje stávající avatary Robloxu, hlasový chat a kamerové animace obličeje do něčeho, co by mohlo stát mimo tradiční herní světy platformy. Možná nám tu roste nová celosvětová sociální síť...

David Groh
Roblox spouští hlasové hovory založené na avatarech. Zapojí i sledování pohybu obličeje.
DIGIZÍN - Digitální magazín, vzdělávání, služby

Ať se vám to líbí nebo ne, Roblox se pomalu, ale jistě stává další sociální sítí. Proto je dobré jej začít jedním očkem sledovat a slídit, zda se z tohoto monstra nedá v budoucnu vytěžit něco pro naše marketingy, tvorbu obsahu, osobní rozvoj, online podnikání nebo finanční zisk.

Pojďme si krátce říct o této novince, která se zřejmě bude jmenovat Roblox Connect. Na své každoroční konferenci pro vývojáře totiž Roblox podrobně popsal své plány pro blízkou budoucnost, kdy se chce rozšířit za svou aktuální identitu mnohem dále a nechce být už asi znám jen jako herní platforma pro děti.

Společnost už nyní expanduje do nových demografií a posouvá se od dětí dále. Roblox oznámil, že letos podpoří obsah a funkce pro uživatele starší 17 let. Jako první nášup má být nový animovaný produkt pro videohovory, který se má spustit ke konci tohoto roku. To vypadá, že je to právě součástí tohoto plánu, nebýt pouze hrou pro děti, ale platformou pro daleko širší skupiny lidí.

O co tedy má jít? Jak definovat tu novou fíčuru? Jedná se o část Zoomu a část Apple Memoji. Uživatelé mohou zavolat svým přátelům, kteří používají Roblox a mohou s nimi začít virtuální setkání v novém produktu nazvaném Roblox Connect. Hlasové hovory přivedou do virtuálního prostoru 2 avatary, kteří si spolu povídají. Při samotném hovoru by měl být snímám obličej uživatele, a avatar by měl přímo na tyto pohyby reagovat. Nástroj pro sledování pohybu obličeje by měl přispět pro lepší zážitek uživatelů.

V blízké budoucnosti bude avatar každé osoby odrážet přesné výrazy obličeje, napsali CTO a CPO Robloxu ve svém oznámení. Roblox Connect se spustí ke konci tohoto roku (zřejmě). společnost tento produkt zpřístupní externím vývojářům, což umožní více inovací z vlastní komunity tvůrců.

Produkt spojuje stávající avatary Robloxu, hlasový chat a kamerové animace obličeje do něčeho, co by mohlo stát mimo tradiční herní světy platformy.

Společnost také sází do budoucna na „realističtější“ pohyb svých avatarů. Tyto plány mohou zahrnovat mapování pohybů pro gesta rukou a horní část těla. Pravděpodobně by tyto doplňky byly široce dostupné i na běžném spotřebitelském hardwaru, na kterém nyní Roblox obvykle běží.

Že by Roblox přinášel hollywoodskou technologii do domácností?

YouTube oznamuje partnerství s hudebním průmyslem, aby podpořil odpovědný vývoj AI.
DIGIZÍN – Digitální magazín, vzdělávání, služby

Na pozadí vlastně balí studio pro záznam pohybu ve stylu Hollywoodu do něčeho, co běží na mobilním telefonu nebo laptopu – bez potřeby vybavení nebo bodů pro sledování pohybu, čteme v jejich oznámení na jejich oficiálním blogu. K celému zážitku stačí kamera vašeho zařízení k zachycení pohybu v reálném čase. Tak uvidíme, zda tuhle novou „sociální síť “ budeme někdy i my dospěláci využívat…

Společnost provozující Roblox sází na to, že více lidí bude chtít v budoucnosti využívat virtuální avatary k vyjádření vlastních emocí. Zatím jsou podobné technologie obvykle dost nepohodlné, viz Apple Memoji, takže uvidíme! Nicméně komunita Robloxu je často velmi oddaná této platformě a mohla by ocenit nové způsoby, jak se spojit vzájemně.

Mimo Roblox Connect, společnost měla na své vývojářské akci spoustu dalších oznámení, včetně zprávy, že Roblox bude konečně dostupný na PS4 a PS5 počínaje příštím měsícem. Stejně jako konkurenční Epic, tvůrce hry Fortnite, Roblox přistupuje k progresivnímu přístupu na další platformy, aby byla aplikace dostupná co možná nejvíce lidem (nebo alespoň dětem).

Každopádně je dobré podobné věci sledovat. Může se stát, že za pár let tady budeme všichni blbnout ve virtuálním světě s avatary a naše marketingy, digitální obsahy, služby a produkty budeme třeba udávat i touto cestou, kdo ví? Zůstaňte naladěni na DIGIZÍN – na váš digitální magazín o digitálních online věcech.

ZDROJ INFORMACÍ: Roblox blog
David Groh - jednatel DIGIZÍN
Autor příspěvku: David Groh
Sledujte mě
Tvořím pro vás články, podcasty, videa, návody, tutoriály a online kurzy. Vzdělávám tak jednotlivce i společnosti. Odbourávám strach z moderních technologií, rozvíjím digitální návyky a online dovednosti, šetřím lidem čas, peníze a nervy. Protože webové stránky, online obsah, sociální sítě, umělá inteligence a online aplikace přináší příležitosti i pro vás! Jen to musíte začít správně využívat.