Patreon připravuje chatovací místnosti, podobné jaké jsou na Discordu.

Vyprdněte se ale na Patreon! Udělejte si vlastní webové stránky se členstvím pro vaše patrony, kteří vás budou podporovat (i finančně).

David Groh
Patreon připravuje chatovací místnosti, podobné jaké jsou na Discordu.
DIGIZÍN - Digitální magazín, vzdělávání, služby

Fanouškovská platforma Patreon začíná zavádět chatovací funkci, která spojuje tvůrce přímo se svou fanouškovskou základnou, a to ve skupinových zprávách. Tato novinka bude aktuálně dostupná pouze některým tvůrcům, ale v následujících týdnech se jistě bude více rozšiřovat, mezi normální smrtelníky.

Patreon dlouhodobě spolupracuje s Discordem! Discord automaticky přidává patrony ve vybraných úrovních členství do placeného Discord serveru (pokud je Discord účet patrona propojen s Patreonem).

Proto nová funkce na Patreonu není nutně konkurentem Discordu, ale dosahuje podobného efektu spojení celé fanouškovské komunity tak, aby sledující lidé měli hezčí vztah s jednotlivými tvůrci.

„Discord je úžasný,“ řekl CEO Patreonu Jack Conte na serveru TechCrunch. „Budeme i nadále podporovat tuto partnerství a integraci a investovat do ní ještě více.“

Nicméně, někteří tvůrci a jejich komunity nemají uživatelskou zkušenost na Discordu a když Patreon usiluje o posílení své dominance ve světě placených členství fanoušků, nativní skupinová zpráva může tvůrcům poskytnout další způsob komunikace a monetizace.

Někteří tvůrci budou jistě chtít řešení v jednom balení a budou chtít používat něco jednoduchého přímo v aplikaci. Jejich fanoušci nemusí stahovat další aplikaci. Jejich fanoušci nemusí jít na jiné místo.“

Chatovací funkce Patreonu nemá tolik funkcí jako Discord (což dává smysl, protože Discord je celý etablovaný produkt a tato funkce je jen částí větší aplikace). Při spuštění budou tvůrci schopni vytvořit 4 různé chaty a každý z těchto chatů může být uzavřený pro konkrétní úrovně patronů.

Takže například kuchařský vlogger by mohl mít jeden chat, kde fanoušci vyměňují recepty, jeden chat pro sdílení fotografií jídla a další chat pro diskuzi o nových nahrávkách.

Na Discordu může server jedné fanouškovské komunity obsahovat dvacet až třicet kanálů.I když to může být v určitých případech zábavné, může to také fanoušky pěkně otrávit, zvláště ty, kteří jsou noví na platformě Discord a nejsou zatím tak rozkoukaní.

Samotní fanoušci si také mohou na Patreonu upravit vlastní profily, které pak ukazují, jak dlouho jsou patrony určitého tvůrce, do jakých dalších komunit patří. Osobní fotka, jméno a krátký popis je naprostou samozřejmostí.

PS: Vyprdněte se ale na Patreon! Udělejte si vlastní webové stránky se členstvím pro vaše patrony, kteří vás budou podporovat (i finančně). Že nevíte jak? Brzy vám připravím online kurz, abyste si sami mohli vytvořit členské sekce a uzamknuté příspěvky přímo na vašich webových stránkách.

ZDROJ INFORMACÍ: TechCrunch
David Groh - jednatel DIGIZÍN
Autor příspěvku: David Groh
Sledujte mě
Tvořím pro vás články, podcasty, videa, návody, tutoriály a online kurzy. Vzdělávám tak jednotlivce i společnosti. Odbourávám strach z moderních technologií, rozvíjím digitální návyky a online dovednosti, šetřím lidem čas, peníze a nervy. Protože webové stránky, online obsah, sociální sítě, umělá inteligence a online aplikace přináší příležitosti i pro vás! Jen to musíte začít správně využívat.