Přichází nové nástroje v aplikaci Instagram, které opět zlepší tvorbu digitálního obsahu

David Groh
Publikoval: David Groh
6 minut čtení
Novinky Instagram 15.11.2023
Novinky Instagram 15.11.2023

Instagram na svém blogu tvrdí, že se vždy snaží vytvářet ty nejlepší nástroje ve své aplikaci. Takové nástroje v aplikaci Instagram, které tvůrcům pomohou vyjádřit jejich kreativitu a zaujmout sledující publikum. Snaží se, aby uživatelé této sociální sítě cítili podporu od vývojářů na této platformě.

A tak nám 15. listopadu 2023 oznamují další nášup vylepšení při vytváření Reels, vzrušující nové aktualizace pro fotky, karusely a příběhy, a také vylepšené nové statistiky, které pomohou lépe porozumět výkonu vytvářeného obsahu. Pojďme si představit hlavní novinky, které nyní Instagram zmiňuje v příspěvku na tom svém oficiálním blogu.

  • Nově můžete šetřit čas při editaci a úpravách videí pomocí nových nástrojů, jako jsou Undo / Redo, které usnadňují úpravu jednotlivých klipů. Undo / Redo je “ O krok zpět / O krok v před“ v udělaných úpravách.
  • Nově také můžete vytvářet MEME přidáním klipů se zvukem na vaše Reels, a to z nového Media Clip centra, které je přímo v aplikaci Instagram.
  • Dle informací Instagramu můžete „probudit“ vaši kreativitu novými vylepšeními textů, jako jsou nové převody textu na řeč a nová vylepšené písma.
  • Nově se prý můžete bavit i tím, že necháte své karusely a příběhy vyniknout tím, že z části jakékoli fotografie nebo videa uděláte vlastní nálepku.
  • Můžete také nově vytvořit atmosféru pomocí nových fotografických filtrů, které vám umožní objevovat nové nálady a emoce pro vaše fotografie a posuvníky.
  • A v neposlední řadě zmíněná novinka věnující se statistikám, kdy budete moct lépe sledovat váš výkon, díky hlubším informacím.

Nové způsoby vytváření Reels na Instagramu

Novinky Instagram 15.11.2023
Novinky Instagram 15.11.2023

Instagram opět trochu vylepšil aplikaci, takže celou práci dělá o malinko zábavnější. Testuje pro vás schopnost měnit měřítko, ořezávat a otáčet jednotlivé klipy. Brzy také ušetříte také čas při úpravách díky připravovaným funkcím „UNDO – REDO, tj. ZPĚT a ZNOVU. Dále vám usnadní hledání různých nástrojů, které máte rádi, jako je třeba nástroj Voiceover.

Můžete také nově vytvářet lépe zapamatovatelný obsah přidáním klipů se zvukem. Instagram připravuje k nasazení přidávání klipů se zvukem do vašich Reels – a to video sekvencí z jejich knihovny klipů. Bude tak moct zaujmout vaše fanoušky tím, že si budete hrát s MEME a oslovíte je, aby vytvořili svůj vlastní remix z vašeho obsahu.

Instagram také přidal 10 nových anglických hlasů pro převod textu na řeč, ze kterých si můžete vybrat a které jsou k dispozici ve vybraných zemích. Takže, pro nás to je naprd momentálně, ale nevadí, jdeme kouknout na další novinku!

Můžete zlepšit vlastní kreativitu pomocí šesti nových písem a textových stylů dostupných ve stovkách jazyků. Aby váš text ještě více vynikl, můžete také přidat vnější obrysy písma pro lepší srozumitelnost.

Novinky Instagram 15.11.2023
Novinky Instagram 15.11.2023

A pokud hledáte ten správný zvuk pro vaše Reels, vývojáři testují nové způsoby přístupu k prohlížeči zvukových stop. Podívejte se na horní část při záznamu kamery, kde můžete nově rychle přejít na zvukovou stránku, kde najdete to, co vás inspiruje.

Změna v práci s koncepty – Dále vám chtějí usnadnit úpravy připravovaných Reels, které máte připravené v konceptech tak, že vám poskytnou zjednodušený pohled na všechny vaše rozpracované Reels koncepty. A že si nejste jisti, který koncept jste upravovali? Brzy si budete moci prohlédnout své koncepty, přejmenovat je a naplánovat předem k publikaci.

Aby vám Instagram aplikace pomohla vytvářet jedinečnější Reels a příběhy, testují také schopnost přidat zvláštní šmrnc vytvořením vlastních nálepek z vašich vlastních fotek a videí. S tím vám pomohou díky využívání jejich obsahového modelu Segment Anything AI. Tak uvidíme, co z toho nakonec bude!

Novinky Instagram 15.11.2023
Novinky Instagram 15.11.2023

A co tu máme ještě nového?

Nové fotografické filtry jsou tady! Upravujte své fotografie a karusely pomocí nejnovějších filtrů a vytvořte si tak atmosféru, kterou chcete. Od jemných barevných úprav až po možnosti výrazných stylů – tyto aktualizace vám usnadní zkoušení různých vzhledů vašich příspěvků.

Vylepšené statistiky – Aplikace přichází s vylepšeními, aby vám pomohla lépe porozumět výkonu vašeho obsahu. Instagram i Facebook zavedly novou metriku svých Reels. V důsledku toho můžete zaznamenat nárůst počtu přehrání Reels (viz obrázek níže). Kromě toho v nadcházejících měsících přidají možnost pro tvůrce, aby pomocí interaktivního grafu retence (udržení pozornosti) mohli sledovat, kolik lidí sleduje jejich výtvor.

Novinky Instagram 15.11.2023
Novinky Instagram 15.11.2023

Tak jo, to máme nášup novinek z aplikace Instagram, který nám naservírovali 15. listopadu 2023. Nyní se můžeme těšit, že se nám začnou zmíněné novoty objevovat i v našich „českých“ aplikacích. Mezitím zůstaňte naladěni na další naše zpravodajství a naše nové online kurzy digitálních dovedností!

ZDROJ INFORMACÍ:Instagram blog
David Groh - DIGIZÍN
Publikoval: David Groh Provozovatel DIGIZÍN
Jsem na sítích
Publikuju online kurzy, články, podcasty, videa a rozhovory - o podnikání, online marketingu, komunikaci a prodeji. Přináším lidem své znalosti, zkušenosti, ověřené a praktické informace! Takové informace, které jdou do detailu a skutečně pomáhají! Protože online nástroje, online marketing a digitální aplikace přináší nečekané příležitosti!