Vyhledávač Microsoft Bing získává nový generátor obrázků založený na umělé inteligenci AI.

David Groh
Microsoft Bing získává nový generátor obrázků založený na umělé inteligenci AI.
DIGIZÍN - Digitální magazín, vzdělávání, služby

Společnost Microsoft přidává AI generátor obrázků s umělou inteligencí do svého vyhledávače Bing. Tento generátor umožňuje lidem vytvářet digitální umění (obrázky) ze zadaného textového vstupu, tedy z napsaného textu (ze zadaného dotazu ve vyhledávači).

Vyhledávač Microsoft Bing tak dostane v nadcházejících týdnech novou funkcionalitu v podobě generátoru obrázků, který za pomoci strojového učení a umělé inteligence AI umožní všem uživatelům přeměnit jejich zadaný text na fešné obrázky, tj. na digitální umění.

Uveďme si takový příklad, který by mohl být také využitelný přímo na našem magazínu. Řekněme, že obrázek pejska Shiba Inu jako astronauta by se perfektně hodil k příspěvku na magazínu, který píšeme.

Tak sedneme k PC a začneme hledat na různých místech, kde se dají získat obrázky zdarma pro komerční využití. Zmíním například Freepik, Pexels, Unsplash. Ale řekněme, že nemůžeme najít toho správného pejska, který by byl ve skafandru astronauta. Což je dost logické, kdo by to také fotil a dal zadarmo k využití široké veřejnosti – pejska ve skafandru.

Tak jdeme dál a zkusíme ještě všechny vyhledávače a zkusíme najít takový obrázek pro volné i komerční využití. A opět nemůžeme najít pejska Shiba Inu ve skafandru. Je to opravdu těžké zadání… Kde tedy přijít k takovému skvělému marketingovému obrázku?

Microsoft Bing generátor obrázků s AI pomůže blogerům a tvůrcům online obsahu.

Microsoft Bing získává nový generátor obrázků založený na umělé inteligenci AI.
DIGIZÍN – Digitální magazín, vzdělávání, služby

Tak možná, že nám pomůže zmíněný nástroj od Microsoft Bing vyhledávače. S novým nástrojem Image Creator, který přichází do Microsoft Bingu, budete moci v blízké budoucnosti vygenerovat přesný obrázek, který potřebujete, zadáním popisného textu.

Podívejte se na příklad fungování aplikace Image Creator v akci: https://www.microsoft.com/en-us/videoplayer/embed/RE58R5v

V příspěvku na svém blogu (ZDE) Microsoft říká, že Image Creator může pomáhat hledajícím s vytvářením obrázků, které ještě vůbec neexistují. Jediné, co musí jednotliví uživatelé udělat je, že zadají popis obrázku do nástroje Image Creator a tento nástroj takový obrázek vygeneruje.

Až bude Image Creator k dispozici, můžete k němu přistupovat tak, že přejdete na kartu Obrázky Bing a kliknete na „Image Creator“ nebo na ikonu Image Creator na postranním panelu v Microsoft Edge.

Jaká bude dostupnost tohoto průlomového nástroje?

Důležité trendy v obsahovém marketingu
DIGIZÍN – Digitální magazín a služby

Kdy budeme moci tento nástroj sami využít? Microsoft zavádí „měřený“ přístup s uvedením Image Creatoru, počínaje omezeným náhledem na vybraných místech. Postupné a pozvolné spouštění do světa je způsobeno tím, jak moc nová tato technologie DALL-E 2 zatím ještě je.

Společnost Microsoft říká, že jsou obezřetní, pokud jde o závazek k odpovědné umělé inteligenci. Citujme jejich prohlášení…

S ranými technologiemi, jako je DALL∙E 2, je důležité pochopit, že jde o novinku a očekáváme, že se bude nadále vyvíjet a zlepšovat. Náš závazek k odpovědné umělé inteligenci bereme vážně. Abychom zabránili DALL∙E 2 v poskytování nevhodných výsledků v aplikacích Designer a Image Creator, spolupracujeme s naším partnerem OpenAI, který DALL∙E 2 vyvinul, na přijetí nezbytných kroků a budeme pokračovat ve vývoji našeho přístupu.

Tak se budeme těšit (poznámka redakce)

Image Creator použije techniky, které zabrání zneužití, včetně blokování dotazů na citlivá témata a přidá různé filtrování obsahu, aby se omezilo generování obrázků, které porušují zásady prohlížeče Bing.

Microsoft také slibuje průběžné zpracování zpětné vazby ze zaváděcího omezeného přistupu k této funkcionalitě, aby zlepšil svůj nástroj Image Creator, než jej zpřístupní všem, po celém světě.

Sami se budeme v naší redakci těšit na tento nový nástroj. Jistě i nám v budoucnu pomůže při hledání vhodného obrázku na náš magazín DIGIZÍN .

Poznámka autora článku: Trochu se budu obávat, aby manažeři v Microsoft tento nástroj opět nezpoplatnili, v horizontu delší budoucnosti. Uvidíme, budeme to pro vás i sebe sledovat.

ZDROJ INFORMACÍ: Microsoft Blog
David Groh - jednatel DIGIZÍN
Autor příspěvku: David Groh
Sledujte mě
Tvořím pro vás články, podcasty, videa, návody, tutoriály a online kurzy. Vzdělávám tak jednotlivce i společnosti. Odbourávám strach z moderních technologií, rozvíjím digitální návyky a online dovednosti, šetřím lidem čas, peníze a nervy. Protože webové stránky, online obsah, sociální sítě, umělá inteligence a online aplikace přináší příležitosti i pro vás! Jen to musíte začít správně využívat.