Jak správně pečovat o pokožku obličeje, abyste zářili při osobních i obchodních jednáních?

Jaký je váš typ pleti? A jak správně pečovat o pleť a pokožku obličeje, abyste zářili při obchodních jednáních, pohovorech, u partnera a partnerky? Dnes si připomene ve zkratce to, že i péče o vaši pokožku obličeje má vliv na vaše úspěchy v životě.

David Groh
David Groh
11 minut čtení
Jak správně pečovat o pleť a pokožku obličeje, abyste zářili při osobních i obchodních jednáních?
DIGIZÍN - Digitální magazín, vzdělávání, služby

Jistě si často pokládáte otázku, jak pečovat o pleť? Citlivá pokožka obličeje je denně vystavena nejrůznějším okolním vlivům. A často to jsou vlivy negativní pro zdraví vaší pokožky. Zaprášené ulice měst, sluneční záření, suchý vzduch, studený vítr, stres v práci, ve škole nebo při nákupech ji nikterak nesvědčí.

Možná si po přečtení prvních řádků říkáte, ale to sem NA DIGIZÍN PŘECE NEPATŘÍ. Ale po pravdě, vše souvisí se vším. A jistě uznáte, že skvěle vypadající obličej, který nemá žádné vady na kráse (na pokožce) vám přidá kladné body, v průběhu života, nejen toho pracovního.

Neříkám, že musíte být pouze krásní a sexy, ale dobrou péčí o pleť můžete hodně získat. Proto si myslíme, že občas připomínat taková témata na magazínu, který se převážně věnuje marketingu, podnikání, byznysu, profesnímu růstu a osobnímu růstu, je na místě. A věříme, že takové informace souvisejí i s vaším úspěchem právě v podnikání a byznysu.

A tak nyní k péči o pokožku vašeho obličeje. Nejednoho z nás napadne otázka, jak nejlépe pečovat o svoji pleť? Jaký typ přípravků je nejvhodnější právě pro nás? Pokud vám není lhostejná kvalita vaší pleti, chcete ji udržet hebkou a vláčnou, čtěte dále.

Pro začátek si připomeňme jednotlivé typy pleti.

Jak správně pečovat o pleť a pokožku obličeje, abyste zářili při osobních i obchodních jednáních?
DIGIZÍN – Digitální magazín, vzdělávání, služby

Nejčastější a nejrozšířenější je rozdělení typu pletě na suchou, mastnou, normální a smíšenou. Volně prodejné pečující a kosmetické přípravky je vhodné volit právě dle vašeho typy pleti a pokožky.

Odborně řečeno, typy pleti jsou rozděleny na základě mnoha faktorů, jako je množství a typ mazu produkovaného kožními žlázami, hydratace, pH hladina a další. Tyto faktory ovlivňují stav pokožky a mohou vést k různým problémům jako jsou akné, podráždění, vysychání a další.

Edukativně bych Vám doporučil věnovat pozornost nejen tomu, jaký je váš typ pleti, ale také jaké potřeby má vaše pokožka v různých fázích života, za různých klimatických podmínek a v závislosti na vašich životních návycích. Vzhledem k tomu, že se jedná o citlivý orgán, je důležité používat kvalitní kosmetiku, která bude respektovat pH pokožky a bude obsahovat přírodní ingredience bez škodlivých přísad.

A teď legrační stránka věci – víte, že pokožka má vlastní mikrobiom, tedy spoustu bakterií a dalších mikroorganismů, kteří se o ni starají? Jo, je to jakoby tam žil nějaký mikroskopický partyzánský oddíl. Proto je důležité nechat pokožce prostor a nepoužívat na ni příliš mnoho agresivních čistících prostředků, protože tím byste tyhle partyzány vyplašili a mohlo by dojít k narušení rovnováhy mikrobiomu a k problémům s pokožkou. Takže se snažte pokožku ošetřovat šetrně a pečlivě a vaše mikroorganismy vám za to budou vděčné.

Ať už vaše pleť spadá do kterékoli kategorie, vždy je důležité brát v potaz i vliv počasí, tedy i aktuální roční období. Jistě zvolíte jinou kosmetiku a přípravek v době krutých mrazů a jinou, když budete lenošit na pláži krásného modrého moře na přímém slunci, při zasloužené dovolené.

Dalším neméně podstatným faktorem, který byste měli zohlednit při výběru kosmetických přípravků je váš věk. Není zrovna ideální používat noční krém proti vráskám, pokud jste se s tímto problémem dosud nesetkali a je vám například 20 let. Na druhou stranu, pokud jste již například senioři, jistě nesáhnete po kosmetice pro adolescenty, kteří mají například problémy s akné.

Proto vždy přemýšlejte, která kosmetika a které přípravky na ošetření a výživu vaší pleti, jsou ty správné pro vás a které se hodí v danou chvíli a v daných podmínkách. Pokud si nejste jisti, doporučujeme se poradit s odbornými poradci nebo v některé z těch “lepších” lékáren nebo v těch „lepších“ drogériích.

Jaký je váš typ pleti? A jak pečovat o pleť a pokožku obličeje?

Co je to copywriting? Je to tvorba vysoce kvalitního a konvertujícího textového obsahu
DIGIZÍN – Digitální magazín, vzdělávání, služby

Popišme si krátce jednotlivé typy pleti, abyste byli schopni vybrat si správnou variantu ošetření a výživy pokožky nejenom obličeje.

Mastná pleť – Mastná pleť se vyznačuje především sklony k tvorbě akné a černých teček (ucpaných pórů). Problémy bývají největší v období puberty, ale potýkat se s nimi budete i v dospělosti. Žlázky produkující maz pracují více, než je tomu u ostatních typů pleti. Vaše pleť se tak leskne a póry bývají rozšířené. Ovšem nevěšte hlavu, mastná pleť je nejméně náchylná ke tvorbě vrásek.

Pro péči o mastnou pleť jsou ideální zmatňující krémy schopné stahovat póry a redukovat maz. Čistící přípravy by neměli pleť nadměrně vysušovat. Pokožka se pak brání další zvýšenou produkcí mazu. Ideální jsou prostředky s antibakteriálními a hydratačními přísadami, zvláčňující pleť.

Suchá pleť – Pro suchou pleť je často typická brzká tvorba vrásek. Pokožka se často loupe a má sklony k tvorbě červených skvrn. Lehce se podráždí a může nás i lehce pálit. Póry bývají téměř neznatelné.

Pro suchou pleť jsou vhodné výživné hydratační krémy se zklidňujícími účinky. Pro obzvlášť citlivou pokožku obličeje pak můžete používat přípravky s výtažkem z mořských řas a s vitamíny A a E. Pro čištění zkuste používat výživné a hydratační prostředky bez alkoholu, které by mohli pleť ještě více vysušit.

Smíšená pleť – Pro smíšenou pleť je typická kombinace mastnější pokožky zejména na čele, nose a bradě, to znamená v tzv. T-zóně. Pleť v okolních partiích bývá suchá. Tento typ pleti se vyskytuje v populaci nejčastěji.

Nejvhodnější jsou hydratační krémy. Přípravky pro péči o smíšenou pleť by měly být schopny stahovat póry, zamezovat vzniku akné a zároveň by měli hydratovat a vyživovat.

Normální pleť – Normální pleť je na první pohled hladká, bez rozšířených pórů a viditelných žilek. Nemá sklony k tvorbě akné. Ovšem ani šťastlivci s normální pletí by neměli zapomínat na pravidelnou péči. Ideální volbou jsou hydratační krémy. Vhodné jsou zejména osvěžující í čistící prostředky s detoxikačním účinkem.

Kromě péče o pokožku obličeje nezapomínejte na správnou životosprávu.

DIGIZÍN - Digitální magazín, vzdělávání, služby
DIGIZÍN – Digitální magazín, vzdělávání, služby

Vaši pleť ovlivňuje i spousta dalších vlivů. Pokud si chcete zachovat kvalitní a krásnou pleť, měli byste dodržovat celkovou zdravou životosprávu. Například pitný režim má ohromný dopad na kvalitu pleti. Při dehydrataci dochází k vysoušení pokožky. Pleť tak ztrácí elasticitu a vrásky se tvoří dříve, než je nutno.

Neméně tak podmiňuje kvalitu pleti zdravá strava. Sladká a tučná jídla pleti rozhodně neprospívají. Oproti tomu potraviny obsahující antioxidanty zpomalují stárnutí pokožky. Téměř magické účinky mají na pleť vitamíny B2, B3 a C, dále pak zinek, betakaroten či selen.

Dlouhodobý stres také negativně působí na všechny části lidského těla. Tím pádem má vliv i na zdraví a kvalitu vaší pokožky celého těla a pleti obličeje. Pod vlivem stresu dochází ke špatnému prokrvení pokožky, tím pádem k její nedostatečné výživě. Duševní pohoda, i když se to na první pohled nezdá, výrazně napomáhá udržení krásné pleti.

A samozřejmě nesmíme zapomenout na negativní vliv kouření cigaret, které je naprostým zabijákem krásné a zdravé pokožky. Díky kouření do svého těla dostáváte stovky jedů a karcinogenních látek. Celkové zdraví organismu se často ukáže právě na kvalitě kůže, nehtů a vlasů.

Pravidelné a správné čištění pleti je základ.

Co je to CMS – Content Management System – redakční systém pro správu obsahu?
DIGIZÍN – Digitální magazín, vzdělávání, služby

Na začátku dnešního příspěvku a v průběhu něj, jsme zmínili přípravky pro udržení vaší zdravé a krásné pleti. Těch je v našich obchodech nepřeberné množství k výběru. Avšak při jejich použití, nikdy nezapomínejte na kvalitní čištění vaší pokožky.

Nanášení přípravků na pleť plnou částeček smogu či odumřelých buněk je vlastně celkem k ničemu. Pleť by se měla čistit vždy večer před použitím jednotlivých kosmetických a zdravotních přípravků.

Volně dostupné prostředky si ovšem neumí poradit se závažnými problémy. Pokud vás dlouhodobě trápí neduhy vaší pleti a pokožky, není nic jednoduššího, než navštívit odborného specialistu a sním veškeré detaily diskutovat.

Tak to bylo dnešní malé připomenutí toho, že i péče o pleť vašeho obličeje je důležitá ve vašem osobním a profesním rozvoji. A že krásná a zdravá pleť vám velmi usnadní pracovní pohovory, jednání a další oblasti pracovního života.

Sdílej příspěvek