Co byste měli vědět, pokud podnikáte ve fitness a wellness?

Ukážeme na některé tvrdé pravdy, kterým budete čelit, pokud podnikáte ve fitness a wellness.

David Groh
David Groh
8 minut čtení
DIGIZÍN - Digitální magazín a služby
DIGIZÍN - Digitální magazín a služby

Podnikat ve fitness může být pro někoho zastrašující, ale také pro mnohé odměňující. K úspěchu jsou zapotřebí ambice, plánování a správné vedení všech kroků od úplného začátku. Kromě zmíněného musíte být ochotni se učit, dělat chyby a čelit výzvám.

Co je vlastně to fitness podnikání? Jednoduše definováno, fitness podnikání jsou aktivity, které poskytují prostor, produkty a služby pro pohybové aktivity, cvičení, zdravý životní styl a sportování s přesně definovaným zaměřením.

A kolik stojí zahájení podnikání ve fitness? Obvykle stojí mezi desítkami tisíc až jednotkami milionů korun. Tyto náklady se liší v závislosti na typu podnikání. Při výpočtu vašich výdajů budete muset zohlednit náklady na prostory, vybavení (např. tělocvičny), náklady na případný personál, pojištění a další výdaje.

Jako ideální pro začátek podnikání ve fitness oboru mohou být malá fitness butiková studia. Fitness podniky, jako jsou butiková studia, vyžadují menší prostory, méně vybavení a obecně méně režijních nákladů. Butikové fitness studio se lépe přizpůsobí různým typům komerčních prostor. Poukážu na trend, kdy si butiková fitness / wellness studia pronajímají maloobchodní prostory, například v obchodních centrech.

Co udělá fitness podnikatele úspěšnými?

Jak vyjednávat o pronájmu vaší budoucí provozovny?
Digizín – Digitální lifestyle magazín a služby

Nedávná pandemie ukázala, že fitness podniky musí být odolné, adaptabilní a inovativní, aby se mohly udržet ve stále se měnícím světě, ve kterém žijeme. Odvrácenou stranou aktuální doby je, že pokud chcete být úspěšnou fitness firmou, musíte často přizpůsobit nabídku i venkovnímu cvičení a online cvičení.

Budete muset nastavit zdravotní a bezpečnostní postupy.

Nedávná pandemie také jasně ukázala, že pro provoz jednotlivých provozoven jsou nezbytné zdravotní a bezpečnostní postupy. Fitness profesionál musí vyvinout a uplatňovat jasná zdravotní a bezpečnostní pravidla. Bez ohledu na to, zda tu Covid je nebo není, je nutné uvést do praxe opatření, která pomohou zajistit bezpečnost klientů i zaměstnanců. Tím zvýšíte důvěru vašich zákazníků.

Buďte přizpůsobiví v nabídce služeb a produktů.

Podnikání je obecně plné překážek. Začít něco z ničeho není snadná věc. Tajná ingredience sdílená nejúspěšnějšími podnikateli je přizpůsobivost. V roce 2021 Covid-19 vyvolal jednu z největších překážek, se kterou se kdy provozovatelé ve fitness oboru museli potýkat a stal se skutečným testem jejich odhodlání. Provozovatelé ve fitness se musí vždy přizpůsobit aktuálním okolnostem a upravit nabídku služeb a produktů.

Školte a rozvíjejte své zaměstnance.

Oslavte výročí vašeho projektu a podnikání
Digizín – Digitální lifestyle magazín a služby

Měnící se povaha fitness a lifestyle odvětví znamená, že obchodní model moderního fitness byznysu je odlišný od předešlých let. A v rámci tohoto obchodního modelu se mohou role vašich zaměstnanců výrazně změnit. Pokud jste vybudovali silný tým, který se rozhodl pro vizi a hodnoty vašeho podnikání, pak to poslední co chcete, je nechat své zaměstnance odejít.

Měnící se povaha podnikání vyžaduje nové dovednosti. V některých případech možná budete muset najmout nové talentované lidi, aby obsadili tyto role. Zkuste se však podívat interně a umožněte zaměstnancům zvýšit si vlastní kvalifikaci.

Plánujte opravdu odpovědně!

Vytvoření obchodního plánu je životně důležité a existuje mnoho kroků k jeho vytvoření. S tímto pevným základem budou pozdější kroky lehčí. Přemýšlejte o svém obchodním plánu v oblasti fitness jako o příručce pro všechny vaše další kroky.

Klíčovým faktorem při tvorbě podnikatelského plánu je ověření si, že po vašich budoucích službách existuje poptávka a že budete schopni generovat dostatečný příjem pro provozování ziskového projektu.

Tento dokument také hraje důležitou roli při zajišťování investic. Pokud potenciální investor jasně vidí ziskovost vašeho podnikání, je pravděpodobnější, že bude k vám investovat.

Buďte ambiciózní, ale buďte realističtí!

Tipy na online aktivity pro malé lokální podniky a projekty.
Digizín – Digitální lifestyle magazín a služby

Ambice jsou téměř samozřejmostí. I zakládání fitness podnikání bez ambicí a vášně není možné. Odvrácenou stranou mohou být příliš velké ambice. Pokud si myslíte, že po prvním roce budete milionáři a fitness celebrity, jistě tom tak nebude.

Usilujte o úspěch, ale buďte realističtí ohledně svého růstu. Zaměřte se na udržitelný a pozvolný růst projektu.

Poslouchejte experty a odborníky v daných oblastech.

Naslouchání odborníkům je obzvláště klíčové pro udržení kroku s nejnovějšími trendy. To vám umožní zůstat před konkurencí. Také se můžete vyvarovat chyb, pokud budete sledovat chyby a pády, kterými si prošli ostatní. Někteří odborníci se rádi dělí o informace na různých přednáškách, podcastech a rozhovorech, takže je odkud brát know-how.

Musíte být lídrem, nesmíte být zakřiknutý.

Podnikání znamená, že veškerá odpovědnost leží na vás. Pro některé lidi to může být těžké zvládnout. Musíte do svého projektu jít s otevřenýma očima a s otevřenou myslí. Skutečné vedení znamená jít příkladem, dělat těžká rozhodnutí a posílit váš tým, aby byl nejlepší.

Jaké je zaměření vašeho fitness projektu? Víte to?

Digizín - Digitální lifestyle magazín a fitness služby
Digizín – Digitální lifestyle magazín a služby

Může to znít jako samozřejmost, ale nejdůležitějším krokem bude rozhodnutí, kam se zaměřit, jaký druh fitness podnikání chcete otevřít. Pokud si uděláte čas na to, abyste poznali svého cílového klienta, v budoucnu se vám to jistě vyplatí. Správné zaměření vám pomůže také utvářet obchodní plán, najímat kouče, definovat marketingovou strategii, umístění provozovny a další.

I zákazníci musí pochopit jednoznačně, jaké je vaše zaměření. Lidé oceňují zkušenosti, které považují za jedinečné a osobní. Trh je stále více poháněn službami šitými na míru a zakázkovými službami.

To bude platit i pro vaši komunikaci. Sdílení obsahu, který je vhodný pro zájmy a potřeby vašich zákazníků, jistě zvýší zapojení a následně příjmy. Skvělý způsob, jak začít, je pracovat na tom, aby byla vaše značka příjemnější. Ukažte svým zákazníkům, kdo jste a najděte způsoby, jak navázat vztah. Ukažte všem, že je vaše značka v souladu s cíli a principy vašich potenciálních klientů.

Být online nebo offline? Ideálně obojí.

Digizín - Digitální lifestyle magazín a služby
Digizín – Digitální lifestyle magazín a služby

Došlo k obrovskému posunu v očekávání lidí ohledně služeb. Využijte toho ve svůj prospěch a zajistěte, aby vaše webové stránky, e-maily a sociální média byly jako dobře promazané stroje, které mají maximalizovat zapojení lidí a tím i následné příjmy. Online členství, možnost jednoduše rezervovat a zrušit lekce online způsobem by měly být standardní postupy. Pokud jste v této oblasti nováčkem, vyberte si jednu věc po druhé, na kterou se zaměřte, abyste vše zvládli a dosáhli.

O svém podnikání musíte dát vědět, nemůžete být zticha.

Když říkám, že nemůžete být zticha, myslím tím, že potřebujete marketingovou a propagační strategii. Když vytváříte váš obchodní plán, identifikujete vaše cílové publikum a lidi, na které se zaměřujete. To znamená, že váš marketing musí být cílený.

Pojďme si to shrnout.

Zahájení fitness podnikání může být zastrašující, ale také odměňující. K úspěchu jsou zapotřebí ambice, plánování a vedení. Kromě toho musíte být ochotni se učit, dělat chyby a čelit výzvám. Nakonec bude cesta k obchodnímu úspěchu fitness vždy konečná. A při jen malé troše štěstí a velké snaze se vám váš projekt podaří.

A kdybyste chtěli poradit nebo pomoci s propagací a online marketingem, obraťte se na nás. Pomůžeme vám při rozjezdu vašeho lifestyle / wellness / fitness podnikání.

David Groh - DIGIZÍN - Digitální magazín a služby
Publikoval David Groh Jednatel
Kde mě můžete ještě najít:
Provozovatel internetového projektu DIGIZÍN. Jako redaktor vytváří obsah digitálního magazínu. Jako konzultant pomáhá klientům v oblasti online podnikání, online marketingu, SEO, SEM a copywritingu. David je také milovníkem dobrého jídla, moderních gadgetů, marketingu, zdravého životního stylu, sportu, fitness a cestování.