Bára Gottsteinová – byla „Vyrovnaná žena“, aneb její cesta k podnikání v oblasti mateřství.

Využili jsme partnerství s Bárou a nabídli jí, aby světu řekla pár slov o sobě a o své cestě k podnikání v oblasti mateřství.

Bára Gottsteinová - Průvodkyně přirozeným mateřstvím
Bára Gottsteinová - Průvodkyně přirozeným mateřstvím

Jmenuji se Bára Gottsteinová a moje cesta k podnikání začala v lednu 2021, kdy jsem vstoupila do online kurzu Podnikání z pláže. Už ten název zní přehnaně idylicky, ale vyzkoušela jsem to. Byla jsem pátým rokem na rodičovské „dovolené“ a zoufale jsem hledala nějakou seberealizaci vedle samotných dětí.

V tom byl kurz na první pohled ideální a má očekávání splnil. Dostat se k ziskovému podnikání už mi ale příliš nepomohl. Jednalo se spíše o soubor motivačních doporučení. Nakonec mi však pomohl k takovému „zamyšlení se nad možnostmi“. Velmi mě ale motivoval k „zamyšlení se nad možnostmi“.

Protože jsem zapálený samouk, neváhala jsem a po správné motivaci ze zmíněného kurzu jsem si zřídila svůj první web a začala se prát se složitostmi podnikání na volné noze při rodičovské.

První kroky v podnikání – můj projekt Vyrovnaná Žena (vyrovnannazena.com)

Postavila jsem si svépomocí svoje první webové stránky vyrovnanazena.com (od prosince 2022 jsou přesměrované na moji novou doménu baragottsteinova.cz). A v lednu 2023 přestanou původní stránky zcela existovat.

Na začátku jsem vytvořila několik krátkých článků o sobě, o tom co umím a nabízím, to vše jsem si umístila na první blog, který byl součástí původních stránek. Poznala jsem různé nástroje, jako Canva, Mailerlite, Streamyard, Zoom, SimpleShop a další programy.

Založila jsem Facebook fanouškovskou stánku. Napsala jsem dva e-booky. Jeden zdarma, druhý za 390,- a těšila se, jak mi pomaloučku začne klapat podnikání a jak se budu seberealizovat. Podnikání však klapat nezačalo a seberealizace se zdála být vzdálená světelné roky.

Ač mám na fanpage aktuálně krásných 555 sledujících, moje komunita nežije. Občas se ozve nějaká moje kamarádka, jinak se tam vůbec nic neděje. Uvědomila jsem si, že pořádně nevím, co nabízím a že si za tím nestojím. To se od nynějška mění.

Důležitost vzdělávání se po celý život.

Jako dvojnásobná máma prostě nemám dostatek volné energie, kterou bych podnikání dopovala. Přihlásila jsem se do roční Akademie pro lektorky předporodní přípravy společnosti Aperio a během roku 2022 tuto akademii úspěšně dokončila. Díky studiu jsem si lépe definovala mé služby a nastavila cíle realistické do budoucna.

Zároveň jsem ale za celý rok 2022 napsala pouhé 2 články. V online světě prostě ženy, které potřebují mé služby, vůbec nevědí, že existuju.

Cíle pro rok 2023 – rozvoj projektu

Bára Gottsteinová - Průvodkyně přirozeným mateřstvím
Bára Gottsteinová – Průvodkyně přirozeným mateřstvím

Blíží se ale konec mé rodičovské a taky konec roku 2022 a já se rozhodla, že do poloviny roku 2023 MÉ podnikání skutečně rozchodím. Dál se vzdělávám a věřím, že uspěju i v offline světě díky mým službám, například masážím rebozem.

Zároveň jsem se rozhodla přestat se schovávat za název projektu VyrovnanaZena.com a vytvořila jsem nový web pod svým jménem: BaraGottsteinova.cz. S tím mi od základu pomohl DIGIZÍN a vzniklo krásné a funkční dílko, kde můžu hrdě prezentovat mé služby.

Pod vedením Davida z DIGIZÍN postupně jdu krok za krokem, a objevuju specifika online prostředí. Věřím, že i díky tomu začne moje podnikání od roku 2023 krásně šlapat a klientky mě budou postupně snadno nacházet,. Zároveň si uvědomuji, že to dá hodně a hodně práce, protože internet je jedno velké konkurenční prostředí.

Od Vyrovnané ženy k Báře Gottsteinové…

Průvodkyně přirozeným mateřstvím
Bára Gottsteinová – Průvodkyně přirozeným mateřstvím

Projekt Vyrovnaná žena byl pro mě hlavně soukromou terapií. Vypsala jsem se na svém blogu ze zážitků ze svých porodů, uvědomila si, co bylo dobře a co mohlo být lépe. Jak v podnikání, tak v mých těhotenstvích a mateřství. Díky tomu mi došlo, čemu se chci dál věnovat jako Bára Gottsteinová.

Mým cílem je nyní doprovázet ženy na jejich cestě přirozeným mateřstvím k rovnováze a spokojenosti. Mohu jim pomoci připravit se na hladký porod a pohodové rodičovství. Zároveň je seznámím i s překážkami, které se na této cestě mohou objevit. Ale kdo je připraven, není zaskočen.

Beru podnikání stejně jako mateřství jako cestu. Je to nádherná cesta plná svobody a objevování, ale také zodpovědnosti. Je dobré v obou případech vědět, čeho chci dosáhnout a někdy je velmi nápomocné a ulevující, nechat si pomoci od zkušenějších průvodců. V online světě to může být DIGIZÍN, ve světě mateřství a přípravy na porod to můžu být já – Bára Gottsteinová.

David Groh - jednatel DIGIZÍN
Autor příspěvku: David Groh
Sledujte mě
Tvořím pro vás články, podcasty, videa, návody, tutoriály a online kurzy. Vzdělávám tak jednotlivce i společnosti. Odbourávám strach z moderních technologií, rozvíjím digitální návyky a online dovednosti, šetřím lidem čas, peníze a nervy. Protože webové stránky, online obsah, sociální sítě, umělá inteligence a online aplikace přináší příležitosti i pro vás! Jen to musíte začít správně využívat.