Nová aktualizace algoritmu Google zaměřená proti spamu ve vyhledávači.

Google potvrzuje zavedení aktualizace algoritmu souvisejícího se spamem, a to na 19. října 2022.

David Groh
DIGIZÍN - Digitální magazín a službyDIGIZÍN - Digitální magazín, vzdělávání, služby
DIGIZÍN - Digitální magazín, vzdělávání, služby

Boj proti spamu je velmi důležitá činnost všech technologických lídrů. Google aktuálně potvrzuje, že aktualizace algoritmu zaměřená na boj se spamem se zavádí do výsledků vyhledávání po celém světě a ve všech jazycích. Google odhaduje, že vydání aktualizace spamu z října 2022 bude trvat několik dní.

Přesné podrobnosti o aktualizacích spamu jsou poskytovány jen zřídka, s výjimkou případů, kdy se zaměřují na konkrétní typy spamu, jako je loňská aktualizace odkazového spamu.

Google pravidelně zavádí aktualizace spamu, aby zachoval kvalitu svých výsledků vyhledávání. Aktualizace spamu jsou navrženy tak, aby vylepšily automatizované systémy Google, které neustále běží na pozadí, aby detekovaly spam ve výsledcích vyhledávání.

Pokud se řídíte základními zásadami vyhledávání Google, dříve známými jako Pokyny pro webmastery Google, pravděpodobně si s aktualizací spamu z října 2022 nemusíte dělat velké starosti.

Podle definice Google je těžké být vinen spamem, aniž byste o tom věděli. Google má striktní definici toho, co považuje za spam, a zahrnuje především nekvalitní weby, které klamou uživatele k poskytnutí osobních údajů nebo k instalaci malwaru.

Aktualizace spamu se také zaměřují na phishingové podvody a další podvodníky na webu, kteří se snaží umístit ve výsledcích vyhledávání za vysoce relevantní stránky.

I když webové stránky s tenkým obsahem, který má malou přidanou hodnotu, mohou být považovány za spamové, nesplňují definici spamu společnosti Google. Tenký obsah bude pravděpodobněji zasažen algoritmem Google zaměřeným na užitečný obsah – více v našem článku.

Díky tomu jsou dokonce i weby, které dodržují zásady vyhledávání Google, zranitelné vůči napadenému spamu. Pokud web není dostatečně zabezpečen, může uživatelům rozesílat spam, aniž by o tom věděli. Pokud váš web po aktualizaci spamu z října 2022 náhle klesne v hodnocení, bylo by moudré prozkoumat zabezpečení vašeho webu a hledat známky možného útoku.

Když web zasáhne aktualizace spamu, jeho obsah je ve výsledcích vyhledávání buď degradován, nebo odstraněn z indexu Google. Google říká, že zotavení z negativního dopadu aktualizace spamu může trvat měsíce, za předpokladu, že web provede nezbytné změny, aby vyhověl zásadám společnosti Google týkajících se spamu.

Originál zprávy z Google o boji proti spamu

aktualizace algoritmu Google zaměřená proti spamu ve vyhledávači
DIGIZÍN – Digitální magazín, vzdělávání, služby

Originál naleznete zde: https://developers.google.com/search/updates/spam-updates

Citujeme volným překladem: I když jsou automatizované systémy Google pro detekci spamu ve vyhledávání neustále v provozu, občas provádíme významná vylepšení jejich fungování. Když tak činíme, označujeme to jako aktualizaci proti spamu a sdílíme, když k nim dojde, na našem seznamu aktualizací hodnocení ve Vyhledávání Google.

Například SpamBrain je náš systém prevence spamu založený na umělé inteligenci. Čas od času tento systém vylepšujeme, aby byl lepší v odhalování spamu a pomohl zajistit, že zachytí nové typy spamu.

Weby, které po aktualizaci spamu zaznamenají změnu, by si měly přečíst naše zásady týkající se spamu, aby se ujistily, že je splňují. Stránky, které porušují naše zásady, mohou mít ve výsledcích nižší hodnocení nebo se ve výsledcích nemusí objevit vůbec. Provedení změn může pomoci webu zlepšit se, pokud naše automatické systémy během několika měsíců zjistí, že web splňuje naše zásady týkající se spamu.

Pokud chcete vidět všechny Google aktualizace algoritmu vyhledávače, využijte tento odkaz: https://developers.google.com/search/updates/ranking

ZDROJ INFORMACÍ: Google Search Central
David Groh - jednatel DIGIZÍN
Autor příspěvku: David Groh
Sledujte mě
Tvořím pro vás články, podcasty, videa, návody, tutoriály a online kurzy. Vzdělávám tak jednotlivce i společnosti. Odbourávám strach z moderních technologií, rozvíjím digitální návyky a online dovednosti, šetřím lidem čas, peníze a nervy. Protože webové stránky, online obsah, sociální sítě, umělá inteligence a online aplikace přináší příležitosti i pro vás! Jen to musíte začít správně využívat.